Oyun yapımında bir türlü ilerleyemiyorum

Xredstyle

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır oyun yapıyorum. Ama oyunlarım da bir türlü ilerleyemedim. Mekanikler olsun, oynanış olsun hallediyorum kod tarafını, ama bölüm tasarımını yapamıyorum, beceremiyorum. Moralimi çok bozuyor bu. Beni FPS oyun projesinden tanıyanlar vardır o projeye devam etmeye çalışıyorum, ama olmuyor map tarafını halledemiyorum. Hadi diyorum bölüm bölüm ilerlensin, yok onu da beceremiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim, neler yapmalıyım?

Discord’dan bana ulaşın, bu işlere başlamak istiyordum, izin verirseniz başlayıp fikir vb. verebilirim. :) itsBLAV 07#6389

Ses kısmında biraz tecrübem var.

Arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır oyun yapıyorum. Ama oyunlarım da bir türlü ilerleyemedim. Mekanikler olsun, oynanış olsun hallediyorum kod tarafını, ama bölüm tasarımını yapamıyorum, beceremiyorum. Moralimi çok bozuyor bu. Beni FPS oyun projesinden tanıyanlar vardır o projeye devam etmeye çalışıyorum, ama olmuyor map tarafını halledemiyorum. Hadi diyorum bölüm bölüm ilerlensin, yok onu da beceremiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim, neler yapmalıyım?
Hangi programlama dilini kullanıyorsunuz?

İşi bilene vereceksin, herkes kendi alanında uzman sonuçta.
Yok ben kendim yapmak istiyorum diyorsan, oturup eksiklerini kapatmalısın. Yapamadığın şeylerin eğitimini al, aldığın halde yapamıyorsan pratik yapmaya başla, halen olmuyorsa bir yerde bir eksiğin var. Ya iyi öğrenemedin ya da yeteneğin bu yönde değil.

Büyük bir oyun yapmak ve özgün olmak için çok farklı iş kollarını aynı çatı altında toplamak gerekiyor. Bunu benden çok daha biliyorsundur. Bir oyunun her şeyini çok iyi yapamazsın. Öyle birisi dünya üzerinde yok. 3D Görselleri ve assettleri satın alabilirsin. Az kişinin çalıştığı projelerde çizim ve modelleme işlerinde özgün olmaya uğraşmak bana sorarsan vakit kaybı. Bir oyunda kimse şu asset satın alınmış kendileri yapmamış diye oynamamazlık yapmaz. Normal oyuncu oyun olmuş mu olmamış mı ona bakar.

Geri
Yukarı