Oyun yapmak için nasıl bir yol izlemeliyiz?

Bizim amacimiz kod oyun yapmaktan öte kod yazmayi ögrenmek.
Ama yine de tesekkür ederim.
Ekipten birisini grafiker olacak ama hangi programları öğrenmeli söyleyebilir misiniz?
Ve unity nin hangi versiyonunu kullanalım?
Unity 3 D mi, 5 mi?
Simdiden tesekkürler.
Dostum o sizin tercihinize kalmış. Blender benim hoşuma gidiyor ama bazısı için Maya'nın daha rahat kullanımı var. YouTube üzerinde oyun motorlarının veya modelleme programlarının sayısız karşılaştırması var. Oradaki detaylı incelemeleri izlemek, buradaki insanların yazacağı 2 satır kuru yazıdan daha etkili olacaktır. Ama bence siz sorgulamaktan ziyade direk başlayın. Belki de hiç size göre bir şey olmadığını fark edeceksiniz.

Bizim amacimiz kod oyun yapmaktan öte kod yazmayi ögrenmek.
Ama yine de tesekkür ederim.
Ekipten birisini grafiker olacak ama hangi programları öğrenmeli söyleyebilir misiniz?
Ve unity nin hangi versiyonunu kullanalım?
Unity 3 D mi, 5 mi?
Simdiden tesekkürler.
Unity'inin her zaman son versiyonunu kullanmanız sizin yararınıza. Neredeyse her versiyonunuda 3D, 2D geçiş yapılabiliyor projennin içinde. Resmi sitesinden son versiyonunu indirebilirsiniz.

Community sürümünü nereden indirebilirim?
Ben sadece form sürümünü gördüm.
Unity ile beraber Visual Studio Community'de iner ek ayarlama yapmana gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı