Oyun yükleyip silmek SSD hızını etkiler mi?

mevsres

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Ancak bu kademe kademe azalır, öyle aniden azalmaz. Ömrünü azaltırsa kaç defa silip yüklememiz lazım SSD'nin tamamen bozulması için peki?

Sabit diskler bile her an silinip tekrar yüklenen disklerdir, ve bunlar bile yıllarca dayanabilirler, SSD'lerin de sabit disklere göre çok daha uzun ömürlü olduğunu düşünürsek baya dayanırlar.

Ben çok merak ediyorum bu sorunun evabını, acaba kaç defa silip yüklersek dosya, SSD tamamen tükenir?

Ancak bu kademe kademe azalır, öyle aniden azalmaz. Ömrünü azaltırsa kaç defa silip yüklememiz lazım SSD'nin tamamen bozulması için peki?

Sabit diskler bile her an silinip tekrar yüklenen disklerdir, ve bunlar bile yıllarca dayanabilirler, SSD'lerin de sabit disklere göre çok daha uzun ömürlü olduğunu düşünürsek baya dayanırlar.

Ben çok merak ediyorum bu sorunun evabını, acaba kaç defa silip yüklersek dosya, SSD tamamen tükenir?

Tükenmez, SSD disklerin ömrü ortalama 8 yıldır. Bugün saniyede 500 MB okuyorsa bundan 5 sene sonra saniyede 200 MB okuma hızına filan düşer. Yani performans düşüşü olur. Sunucularda bile artık SSD kullanıyorlar, HDD Nokia 3310 ise SSD Galaxy S3'tür :)

Her şey SSD'nin performansını etkiler ama bu o kadar da dert edilmemeli. Zira SSD'nin performansı ne kadar düşerse düşsün, sabit diskten hızlı olacaktır. SSD'nizin ömrü, üreticinin sayfasında saat cinsinden yazar. Bu zaman bitince zaten SSD'nizi değiştirme vakti gelmiş olacaktır. Bu ömür genelde saat cinsinden yazılır.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı