SSD internet hızını etkiler mi?

• Konuyu başlatan ork
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 1B

ork

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben çok oyun yükleyip silen biriyim. Son birkaç aydır indirme hızım olması gerekenden 2 kat daha yavaş. Oyun yükleyip silmem SSD'mi bozmuş ve bunun sonucunda bu sorun oluşmuş olabilir mi diye merak ediyorum çünkü önceden 5-6 MB indirme alıyordum ve disk kullanımı 12 MB falan oluyordu ama şimdi ise 2-4 arası bir indirme hızı alıyorum ve genelde disk kullanımı indirme hızıyla aynı oluyor.

Son düzenleme:
İnternet hızını etkilemez fakat yazma hızı düşükse indirme hızın düşermiş gibi zannedersin fakat öyle değil. İndirme yavaşlıyor ve diske yazma işlemi gerçekleşiyor.

İnternet hızını etkilemez fakat yazma hızı düşükse indirme hızın düşermiş gibi zannedersin fakat öyle değil. İndirme yavaşlıyor ve diske yazma işlemi gerçekleşiyor.

Anlayamadım, evet mi yoksa indirme yavaş olduğu için SSD aynı hızda mı çalışıyor demek istedin?

SSD'nin sağlığını ve yasma hızlarını test etmeni öneririm. Crystal Disk Mark idi sanırımi hız testini bununla yap bakalım olması gereken hıza ne kadar yanın sonuçlar veriyor. Ayrıca SSD markana göre de sağlığını öğrenebileceğin programlar var. SSD kullandıkça yavaşladığı kesin. Ama 5mbit indirme HDD'ler için bile hiç sorun değilken SSD için olacağını sanmıyorum. 1 Gigabit idi 500 mbit'e düştü desen neyse derim. İnternet altyapını kontrol ettirebilirsin. Modemini de bir formatla bence. Ayrıca Ethernet ile bağlanmanmıyorsan en yüksek performansı ethernete kablosuyla bağlanarak alırsın.

Dosya vesaire açarken yavaşlık hissediyorsanız ssd ile alakalı. Bunun için SSD sağlık testleri yapabilirsiniz
hayır onlarda sıkıntı falan yok. sadece ooklada test yaparken baya yavaş gözüküyor ve birkaç aydır böyle yavaş. Genel olarak çok uygulama yükleyip sildiğim için böyle hissettim

SSD'nin sağlığını ve yasma hızlarını test etmeni öneririm. CrystalDiskMark idi sanırımi hız testini bununla yap bakalım olması gereken hıza ne kadar yanın sonuçlar veriyor. Ayrıca SSD markana göre de sağlığını öğrenebileceğin programlar var. SSD kullandıkça yavaşladığı kesin. Ama 5Mbit indirme HDD'ler için bile hiç sorun değilken SSD için olacağını sanmıyorum. 1 Gigabit idi 500 Mbit'e düştü desen neyse derim. İnternet altyapını kontrol ettirebilirsin. Modemini de bir formatla bence. Ayrıca Ethernet ile bağlanmanmıyorsan en yüksek performansı Ethernet'e kablosuyla bağlanarak alırsın.

Kablosuzdu önceden ve hala kablosuz. Test edeceğim ve sonuçları yazacağım. Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı