Oyuna girdikten sonra i5 3570 - RX 580 Nitro+ sistem siyah ekran verip donuyor

PikachuAdamd

Femtopat
Daha fazla  
3-4 gün önce 2. el RX 580 Nitro+ aldım ve yanında i5 3570 taktım bilgisayara. Birkaç gündür bilgisayarı anca toplayabildim. Bilgisayarı açtığımda sorun yok fakat yüksek grafikli oyunlara girdiğimde (The Forest gibi oyunlar) 8-10 dakika oynuyorum ve bilgisayar birden siyah ekran veriyor ama ekran kartı vesaire çalışıyor. Sonra bilgisayarı yeniden başlattığımda işlemci hatası alıyorum. Bu hata ekran kartından dolayı mı yoksa işlemci çok ısınıyor ondan dolayı mı? Bilgi sahibi kişiler yardımcı olursa sevinirim.

İşlemcin RX580 yanında çok düşük kalıyor bence yani çok ısınması normal.

İşlemcinin kaç derecede çalıştığını söyler misin?

Boştayken 60 derecelerde oyundayken 80 84 tarzı çıkıyor. Oyundayken bir süre sonra ekranda sinyal yok yazıyor.

İşlemcin RX580 yanında çok düşük kalıyor bence yani çok ısınması normal.

İşlemcinin kaç derecede çalıştığını söyler misin?

RX 580 Nitro'yu satıp GTX 1050 Ti almamı önerir misiniz çünkü şu an işlemciyi yükseltmeyi düşünmüyorum.@M0le

Son düzenleme:
Boştayken 60 derecelerde oyundayken 80 84 tarzı çıkıyor. Oyundayken bir süre sonra ekranda sinyal yok yazıyor.

RX 580 Nitro'yu satıp GTX 1050 Ti almamı önerir misiniz çünkü şu an işlemciyi yükseltmeyi düşünmüyorum.@m0le

Hayır. İleri zamanda işlemciyi yükseltin.

RX 580 Nitro'yu satıp GTX 1050 Ti almamı önerir misiniz çünkü şu an işlemciyi yükseltmeyi düşünmüyorum.@m0le

İşlemciyi yükseltmen gerekli RX580 ile uyumlu değil. i7 8700, Ryzen 7 2700X, Ryzen 5 2600 veya i5 8600K alabilirsin, ekran kartını hemen değiştirme işlemci al öyle değiştir. Bir tanıdığım Ryzen7 2700X kullanıyordu RX580 ile gayet de performanslıydı. Not: Bu ekran kartına biraz fazla Ryzen 7 2700X ama uygun fiyata bulursan al bence.

Son düzenleme:
İşlemciyi yükseltmen gerekli GTX 1050 Ti ve RX580 ile uyumlu değil. i7 8700, Ryzen 7 2700X veya i5 8600K alabilirsin, ekran kartını hemen değiştirme işlemci al öyle değiştir.

Adamın anakartı 1155 pin.

Arkadaşlar işlemci yükseltmeyi düşünmüyorum şu an fakat 1-2 ay sonra değiştirme imkanım olabilir şu anlık bu ağır oyunlarda sinyal yok yazısına çözümünü bilen var mı?

Geri
Yukarı