Çözüldü Oyuna girerken bilgisayar kendisini yeniden başlatıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Querencia

Hectopat
Yer
Rize
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3-12100F
Kingston hyperx fury black (2x8)
MSI GAMING GTX 1050Ti 4GB
120 GB WD SSD
1 TB Toshiba HDD
Meslek
Otomotiv teknikeri
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı temizledim işlemcinin termal macununu değiştirdim ve tekrar bilgisayarı çalıştırdım. Oyuna girmek istediğimde bilgisayarımın ışıkları sönmeden anlık olarak bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. İlk seferde umursamadım dedim herhalde voltaj düşmüştür ancak her oyuna girdiğimde böyle oluyor. Dedim acaba termal macun mu taştı kısa devre yaptırıyor. Açtım kasayı macunu silip tekrardan özenle sıktım ve yine aynı sorun. Bilgisayarı normal kullanırken bir sorun yok sadece oyunlara girdiğimde anlık olarak bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Gelişmiş sistem ayarlarından otomatik yeniden başlatmayı kapattım ancak hâlâ aynı sorun ile karşı karşıyayım. Yardım eder misiniz?

Not: Bilgisayarı temizlemeden önce böyle bir sorun yoktu.

Çözüm
Sorun PSU'dan kaynaklanıyor. Yeterli enerjiyi ekran kartına veremediği için sistem kendini yeniden başlatıyor.
@Querencia.

Hocam sorun dün düzelmişti ama bugün bilgisayarı açtığımda yine aynı sorun ile karşılaştım.

Hocam RAM'leri çıkarıp PSU'nun fişini çekin ardından art arda 5-6 kez güç tuşuna basın PC'yi tekrar kurduktan sonra yeniden başlatın.
Hocam bunu da bir deneyin PSU voltaj biriktirmiş gibi gözüküyor.

Sorun PSU'dan kaynaklanıyor. Yeterli enerjiyi ekran kartına veremediği için sistem kendini yeniden başlatıyor.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı