Asus Rog Strix G17 G713PV-LL091 vs Asus Rog Strix G16 G614JI-N3187

efeyanar

Femtopat
Daha fazla  

Bu satıcı olması şart değil sadece laptop modellerine bakın. Uzun zamandır oyuncu laptoplarına bakıyorum en sonunda ROG STRIX'e karar verdim sanırım. :d Hangi modeli alınmalı? Hangisi daha az sorun çıkarır? Her yerde laptopların kronik sorunlarını okumaktan gına geldi bu modellerde de kronik sıkıntılar var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığın G16 modelinin aynısını kullanıyorum alacağım zaman aynı soruyu bende sormuştum foruma ve G17 modelinin çok ısındığını iade istediğini fakat yapmadıklarını söyleyen bir arkadaş vardı bu yüzden G16 aldım memnunum gayet güzel bir model özellikle soğutması gerçekten müthiş fakat elektronik şans işi benimkinde hoparlör sorunu var fakat arkadaşımda 4060 lı olan modeli var onda herhangi bir sorun yok.

Bütçeyi biraz yükseltin derim. Acer nitro 16 rtx 4070 2k bilgisiyarı bunlardan daha premium. Rog strix serisi düşük bütçede güzel olmuyor coil whine çok fazla oluyor. Bütçeyi biraz 70'e zorlasanız
Yoksa zorlamayıa gerek yok bunu alın 4060 7840hsden daha iyi performans veriyor cihaz tv yakın zamanda uzun uzun incelemesini yaptı 5xxx serisi laptopların gelmesini bekleyin 4080 alın yoksa 4060 alın geçin.

Bütçeyi biraz yükseltin derim. Acer Nitro 16 RTX 4070 2K bilgisayarı bunlardan daha premium. ROG STRIX serisi düşük bütçede güzel olmuyor coil whine çok fazla oluyor. Bütçeyi biraz 70'e zorlasanız.
Yoksa zorlamayıa gerek yok bunu alın 4060 7840HS'den daha iyi performans veriyor cihaz TV yakın zamanda uzun uzun incelemesini yaptı 5xxx serisi laptopların gelmesini bekleyin 4080 alın yoksa 4060 alın geçin.

Nitro 16 alınmaz o kadar para verirmez pretedor modeli tercih edilebilir.

Bu satıcı olması şart değil sadece laptop modellerine bakın. Uzun zamandır oyuncu laptoplarına bakıyorum en sonunda ROG STRIX'e karar verdim sanırım. :d hangi modeli alınmalı? Hangisi daha az sorun çıkarır? Her yerde laptopların kronik sorunlarını okumaktan gına geldi bu modellerde de kronik sıkıntılar var mıdır?

İkisi de iyi ama işlemci gücü G17 ısınması varsa ytlere forumlara sor.

Nitro 16 alınmaz o kadar para verirmez pretedor modeli tercih edilebilir.
Bana kalsa ben almam. 4070 8gb vrame sahip laptopa 2k ekran konulmuş 42ye satılan 4060 7840hs fhd laptop ondan daha çok fps veriyor. 4070'e fhd takılsa alınır. Geçenlerde victusun 4070 i7 14700hx fhd laptopu 44k'ya düşmüştü şuan geri fırlamış fiyatı. Onun dışı acerin 8gb vrami olan karta 2k ekran koymasını anlayamıyorum.

Bana kalsa ben almam. 4070 8gb vrame sahip laptopa 2k ekran konulmuş 42ye satılan 4060 7840hs fhd laptop ondan daha çok fps veriyor. 4070'e fhd takılsa alınır. Geçenlerde victusun 4070 i7 14700hx fhd laptopu 44k'ya düşmüştü şuan geri fırlamış fiyatı. Onun dışı acerin 8gb vrami olan karta 2k ekran koymasını anlayamıyorum.
44K Victusa vericeğime Nitro5 veya Nitro16 bakarım.

Son düzenleme:
Aynı fikirdeyim bu bütçelerde giriş orta seviye laptop almak çok mantıksız.
Rog strix premium hissettirmiyor çok fazla araştırdım ve inceledim lakin değil. Rog zephyrus modeline bakın dediğimi anlarsınız onun dışı bu bütçede bu özellikler alınmaz gibi. @Senyör Kesada @Artoria Pendragon hocalarımız daha iyi yardımcı olur. Benim diyeceğim ya bütçeyi 70 yapıp 4080 alın ya da 4060 alın sonrasında satar 5xxx serisi laptopları alırsınız. İmkân varsa bekleyin.

44K Victusa vericeğime Nitro5 ve ya Nitro16 bakarım.
Neden?

44K Victusa vericeğime Nitro5 ve ya Nitro16 bakarım.
Attığım 4060 14500hx. 4060 7840hs'ye limitli olmasına rağmen 4000 sinebenchte fark atıyor. Fps oyunlarında fark %30a yakın. Ekranı iyileştirilmiş 100SRGB ve 300nit geliyor fiyatı ise 36k ya da 38di tam hatırlayamadım. Nitro 16 Rtx 4060 ve 7840hs şuanda 44k. İnsanların eskiden nitro 16 önermesinin sebebi fiyatı uygundu şimdi talep arttığı için satıcılar yükseltti. Fiyatları aynıyken bende nitro 16 öneriyorum. Lakin nitro 16 yeni modelleri çıkmadı ve 2024 model victuslar fiyat avantajı sayesinde daha iyi durumda.

ROG STRIX premium hissettirmiyor çok fazla araştırdım ve inceledim lakin değil. ROG Zephyrus modeline bakın dediğimi anlarsınız onun dışı bu bütçede bu özellikler alınmaz gibi. @Senyör Kesada @Artoria Pendragon hocalarımız daha iyi yardımcı olur. Benim diyeceğim ya bütçeyi 70 yapıp 4080 alın ya da 4060 alın sonrasında satar 5xxx serisi laptopları alırsınız. İmkân varsa bekleyin.

Neden?

ROG STRIX premium hissettiriyor hocam hem Nitro5 kullandım hem Victus kullandım. Neden Victus almam dediğimi de hemen açıklayayım. 44 bin TL verip berbat kasa kalitesi ve soğutma üstüne üslük fiyatını hak etmeyen bir ekran alıcağıma özellikleri biraz düşürüp Acer alırım ama arkadaşın verdiği fiyat bandında da kesinlikle ASUS'tan şaşmam. Ayrıca söylediğiniz Zephyrus modeli hibrit bir model güçlü fakat soğutması zayıf daha taşınabilir hafif ve ince olması özellikleri ön planda yaklaşık 7 8 aydır kullanıyorum ve kullanmadığınızı belirttiğiniz halde ROG STRIX serisine premium hissettirmiyor demeniz kötü olmuş.

ROG STRIX premium hissettiriyor hocam hem Nitro5 kullandım hem Victus kullandım. Neden Victus almam dediğimi de hemen açıklayayım. 44 bin TL verip berbat kasa kalitesi ve soğutma üstüne üslük fiyatını hak etmeyen bir ekran alıcağıma özellikleri biraz düşürüp Acer alırım ama arkadaşın verdiği fiyat bandında da kesinlikle ASUS'tan şaşmam. Ayrıca söylediğiniz Zephyrus modeli hibrit bir model güçlü fakat soğutması zayıf daha taşınabilir hafif ve ince olması özellikleri ön planda yaklaşık 7 8 aydır kullanıyorum ve kullanmadığınızı belirttiğiniz halde ROG STRIX serisine premium hissettirmiyor demeniz kötü olmuş.
Fanları çok sesli çalışıyor performans veya turboya aldığın gibi kasa bağırmaya başlıyor. Coil whine var üstelik çoğu modelinde. Victusa kusursuz demedim fiyatını hakediyor dedim. Soğutma kalitesi daha iyi ve paneli düzeltmişler.

Yeni konular

Geri
Yukarı