Oyuna girince ekran, klavye ve fare donuyor

BatuhanY

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartım oyun oynarken bozuldu. Fakat sonra kendi kendine düzeldi. Şimdi ise oyunlara giriyor ve 1-2 dakika geçtiğinde ekran, mouse, klavye herşey donuyor. Ne yapmam gerekir? Ekran kartı artık düzelmez mi ?

Garantisi devam ediyor ise garantiye ver. Olmazsa tamir ettir, eğer gerçekten bozulduğuna eminsen tabi. Ancak bu ekran kartının çok ısındığından veya işlemcinin çok ısındığından da kaynaklanabilir.

Ekran kartının sıcaklık değrlerini ve işlemcinin sıcaklık değerleriniz söyler misin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ancak bu ekran kartının çok ısındığından veya işlemcinin çok ısındığından da kaynaklanabilir.

Ekran kartının sıcaklık değrlerini ve işlemcinin sıcaklık değerleriniz söyler misin.

Evet oldukça doğru bir noktaya değinmiş.
Eski kasada benim de başıma geliyordu çok oyuna kaptırdığım zaman. Ama benim sorunum biraz farklıydı.
Kesin konuşmayım yine de ama bu sorun büyük ihtimalle Ekran Kartı Fanının bozulmasından olmuş olabilir. Ekran Kartı çok ısındığı için olur.

Öte yandan eğer donup sonra reset atıyorsa bu bir PSU sorunu da olabilir. Kasa bileşenlerine ek bir takviye yaptın mı yada kendin mi topladın bilgisayarı? Normal durumlarda bir sorun çıkmayıp sadece oyunlar da mı problem yaşıyorsun? Herhangi bir hata alıyor musun? Oyunları açarken sensör gibi ekran 1-2 kez gidip geliyor mu? Daha ayrıntılı anlatmalısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi devam ediyor ise garantiye ver. Olmazsa tamir ettir, eğer gerçekten bozulduğuna eminsen tabi. Ancak bu ekran kartının çok ısındığından veya işlemcinin çok ısındığından da kaynaklanabilir.

Bilgisayarım çok eski. Dün GPU-z den baktığıma göre oyundan çıkınca 120C , oyunda iken de 180C yapıp kitleniyordu. Ama 180C'de erimesi lazım değil mi? Bu arada bu gün PC'nin içini fanlarını temizledim. Şimdi normalde 82C , oyuna girdiğimde ise 105C falan. Sizce çok mu fazla ?

- - - Güncellendi - - -

Evet oldukça doğru bir noktaya değinmiş.
Eski kasada benim de başıma geliyordu çok oyuna kaptırdığım zaman. Ama benim sorunum biraz farklıydı.
Kesin konuşmayım yine de ama bu sorun büyük ihtimalle Ekran Kartı Fanının bozulmasından olmuş olabilir. Ekran Kartı çok ısındığı için olur.

Öte yandan eğer donup sonra reset atıyorsa bu bir PSU sorunu da olabilir. Kasa bileşenlerine ek bir takviye yaptın mı yada kendin mi topladın bilgisayarı? Normal durumlarda bir sorun çıkmayıp sadece oyunlar da mı problem yaşıyorsun? Herhangi bir hata alıyor musun? Oyunları açarken sensör gibi ekran 1-2 kez gidip geliyor mu? Daha ayrıntılı anlatmalısın.

Oyunda iken ekran 1-2 defa gidiyor ve daha sonra 3-4 saniye sonra kitleniyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı