Oyuna Girince Ekranda Çizgiler Çıkıyor

PrinzCyrex

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar lütfen yardımcı olun. Herhangi bir oyna girince ekranda çizgilenmeler oluyor. Ekran kartı driverları güncel. EVGA GTX960 ekran kartına sahibim. Oyunu kapatınca her şey normale dönüyor. Sorun monitörde de değil. PC'yi televizyona bağlayıp denedim. Oyuna girince hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Neden olabilir yardım edin arkadaşlar ?

Kardeşim ekranda çizgilenmeler oluyorsa büyük ihtimal ekran kartında bir sıkıntı olabilir. İmkanın varsa bir çıkar temizle tekrar tak derim.

TV'ye bağladığında sorunun çözülmesi ilginç. Daha önce hasar almış bir laptop ekran kartından kaynaklanan sorunla karşılaşmıştım. Kullanılacak ekran sürücüsünü NVIDIA yerine Intel Graphics seçince düzelmişti ve sorunun ekran kartında olduğunu anlamıştım. Onu yaptırdık. Ancak TV'ye bağlanınca nasıl düzeliyor onu anlamadım. Yine de yaptığımı deneyebilirsin.

Kardeşim ekranda çizgilenmeler oluyorsa büyük ihtimal ekran kartında bir sıkıntı olabilir. İmkanın varsa bir çıkar temizle tekrar tak derim.
Dostum ekran kartı yepyeni ilk aldığımda da aynı sıkıntı vardı. vga-dvi dönüştürücü kullanıyorum. hdmi girişinde sıkıntı olmadı.

TV'ye bağladığında sorunun çözülmesi ilginç. Daha önce hasar almış bir laptop ekran kartından kaynaklanan sorunla karşılaşmıştım. Kullanılacak ekran sürücüsünü NVIDIA yerine Intel Graphics seçince düzelmişti ve sorunun ekran kartında olduğunu anlamıştım. Onu yaptırdık. Ancak TV'ye bağlanınca nasıl düzeliyor onu anlamadım. Yine de yaptığımı deneyebilirsin.
DVI girişinde sıkıntı olabilir diye düşünüyorum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı