Oyuna girince mavi ekran vermesi ekran kartının yandığı anlamına gelir mi?

Renster

Decapat
Daha fazla  
RAM
4 GB (2x2 800 MHz)
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD 500 GB HDD
Ekran kartı
AMD Radeon HD 5850 2 GB (Mobile)
İşlemci
i7 960
Oyuna giriyorum mavi ekran veriyor, ekran kendini kapatıyor. Zaten PC çok ısınıyordu bununla ilgili konu açmıştım. GTA 5 gibi büyük oyunlarda oluyor bu sorun. Nasıl çözebilirim? Ekran kartının yandığından şüpheleniyorum.

Bu vakaya çok benzer vaka yaşadım dostum.
Öncelikle oyuna girdiğim an mavi ekranı yiyordum, ekran kartına stres testi yapınca mavi ekran yiyordum ve nasıl oluyorsa DDU ile sürücüleri kaldırınca cihaz açılıyordu lakin bende mavi ekran verince pc driverlari silmeden bir daha açılmıyordu, şifre kosmında maviyi basıyordu, ve anladım ki ekran Kartı gitmiş, şu anda o cihazı ekran kartsız Microsoft Görüntü Bağd. ile kullanıyorum.
Mesajı görünce aklıma o geldi, seninki de benzer, dediğim gibi stres testi yap FurMark falan. Hata verir veya mavi ekran verirse anla ki ekran kartında arıza var, DDU ile sil ve bak hata geliyor mu? Bunlar aklında bulunsun.

Bu vakaya çok benzer vaka yaşadım dostum.
Öncelikle oyuna girdiğim an mavi ekranı yiyordum, ekran kartına stres testi yapınca mavi ekran yiyordum ve nasıl oluyorsa DDU ile sürücüleri kaldırınca cihaz açılıyordu lakin bende mavi ekran verince pc driverlari silmeden bir daha açılmıyordu, şifre kosmında maviyi basıyordu, ve anladım ki ekran Kartı gitmiş, şu anda o cihazı ekran kartsız Microsoft Görüntü Bağd. ile kullanıyorum.
Mesajı görünce aklıma o geldi, seninki de benzer, dediğim gibi stres testi yap FurMark falan. Hata verir veya mavi ekran verirse anla ki ekran kartında arıza var, DDU ile sil ve bak hata geliyor mu? Bunlar aklında bulunsun.
Hocam driver'i DDU ile silip yüklesem düzelir mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı