Çözüldü Oyuna girince PC Reset Atıyor - Power supply surges detected

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

arkham

Kilopat
Makaleler
51
Daha fazla  
Parçalar sisteme yeni monte edildi sayılır. Sürekli olmuyor bu durum ama günde en az 1-2 defa ve %95 oranıyla oyundayken PC kendini kapatıp, açıyor. 1-2 dk oyunda sorun yok ama sonra birden reset atıyor. Açılış ekranında ise şöyle bir yazı çıkıyor;

GVSjA6c.jpg

Power supply surges detected during the previous power on. ASUS Anti-Surge was triggered to protect system from untsable power.
Press F1 to RUn setup.

Sata kablosunu SATA3G değil de SATA6G' den bağladım sorun bu olabilir mi? Bu sayfada ki yazıda ne demek istiyor, sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim. @BilgisayarKurdu @mevsres

Son düzenleyen: Moderatör:
PSUda dalgalanma tespit edilmiş ve ASUS anti-surge'ı tetiklemiş sistemi korumak için. Bana göre sorun büyük ihtimalle PSU, az bir ihtimalle Anakart derim. Daha bilgili arkadaşlar yardım edecektir. PSU kaç wattlık?

Merhaba,
O PSU ile (yeni alınmışla) bunu yaşayan ilk siz değilsiniz sanırım İnternet üzerinde bir çok kişi aynı sorundan şikayetçi, yurt dışı siteler baktım TR de yaşayanlarda vardır muhtemelen. PSU değişmeniz de fayda var gibi görünüyor, PSU değişmeye rağmen sorun devam ederse bios'u kontrol edin ve anti-surge koruması için ayar var ise devre dışı çıkarın. Devre dışı çıkarmak ilk işleminiz olmasın öncelikle PSU değişin.

Geri
Yukarı