PC açılırken 'Power Supply surges detected' Hatası

VOLUSPA1

Hectopat
Power Supply surges detected during the previous Power on.
ASUS anti-surge was triggered to protect System from unstable Power Supply unit!

Arkadaşlar bu hatayı alıyorum oyuna girerken bir anda PC kapandı, tekrar açtım fakat 1 dk sonra kendini kapatıyor.

20200501_012738-min.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Frisby ve bu tarz markaların kalitesi kötü oluyor ve ömrü de verdiği güç de az oluyor. 5 yıl iyi idare etmiş yada sisteminiz çok güç istemediği için yorulmamış PSU o yüzden artık sisteminiz zarar görmeden, yeni ve iyi bir PSU almanızın vakti gelmiş..

Frisby ve bu tarz markaların kalitesi kötü oluyor ve ömrü de verdiği güç de az oluyor. 5 yıl iyi idare etmiş ya da sisteminiz çok güç istemediği için yorulmamış PSU o yüzden artık sisteminiz zarar görmeden, yeni ve iyi bir PSU almanızın vakti gelmiş.

Oynadığım oyunlar CS GO, LOL, Valorant'dı. Arkadaşımdan hesap alıp rafta girdim 1 dakika sonra reset attı. Frisbybin ne kadar kötü bir marka olduğunu biliyorum fakat başka bir şeyler yapamaz mıyız.
Frisby ve bu tarz markaların kalitesi kötü oluyor ve ömrü de verdiği güç de az oluyor. 5 yıl iyi idare etmiş ya da sisteminiz çok güç istemediği için yorulmamış PSU o yüzden artık sisteminiz zarar görmeden, yeni ve iyi bir PSU almanızın vakti gelmiş.

Pcyi aldığımdan beri 1 kere bile format atmadım bir de o yüzden de olabilir mi 1 2 yıl içinde PC çok zorlanıyordu.

Maalesef yapabileceğiniz tek şey PSU değiştirmek. Almışken ucuz bir marka almazsanız daha uzun yıllar kullanabilirsiniz. Bütçeniz bunu karşılar ise kendi kullandığım için tavsiye ediyorum. İmzam da ki sistemi gayet iyi besliyor.

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı