Çözüm Oyuna Girince Sistem Kapanıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HakanCT

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Tarkov
Çoğunlukla ısı veya PSU arızasından kaynaklanıyor.

Benim sorunum: Yeni kasaya geçerken PSU'nun fanlarını da temizlemiştim. PSU fanı kabloya sıkışmış ve dönmesine engel oluyordu. Yüke girince de PSU aşırı ısınıp güvenlik için sistemi kapatıyordu. Fan bağlantılarını düzenledim ve PSU fanının çalıştığına emin oldum. Yüke girdikten sonra fan çalışıyor ve sistem kapanması ortadan kaktı.

Not: Güncel PSU'larda yüke girmediği sürece fanı çalışmayabiliyor. Bunu araştırıp ona göre bu soruna odaklanın.

Olası diğer sorunlar:
  1. Güç kaynağınızın sisteminiz için yeterli olduğundan emin olun. Kalitesiz ve verimsiz güç kaynakları bu tip sorunlara yol açabilir. Sistem 300W kullanıyorsa, merdiven altı üretim 350W PSU kullanmayın. Bazen 600W PSU'larda bile bu tip sorunlar olabiliyor. Farklı PSU kullanarak sistemi kontrol edin.
  2. Ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarını kontrol edin. Özellikle işlemciyi. Fan montajını doğru yapamadıysanız yükte aşırı ısınıp güvenlik için sistemi kapatıyor olabilir.
  3. Kablo bağlantılarını kontrol edin. Anakart montajı yaparken yükseltme vidalarının takılı olduğundan emin olun. Sistem kısa devre oluyor olabilir.
  4. Donanımların düzgün çalıştığından emin olun. Görüntüde bozulmalar oluyorsa ekran kartınız arızalı olabilir. Çözüm bulamadıysanız en son tüm parçaların yerine çalıştığından emin olduğunuz parçalar koyarak sorunun kaynağını bulmaya çalışın. Genelde ekran kartı veya PSU'dur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı