Oyuncu ekipmanları önerisi

TheNightKing

Hectopat
Herkese iyi günler. :)

Yeni bir laptop aldım ve şimdi sıra ekipmanlarda. Fare, klavye, kulaklık, mouse pad, Game pad vb... Almayı düşünüyorum ama o kadar çok model var ki bir türlü karar veremiyorum. İlk başta sınırlı bütçe ile başladım ama baktım ki adam akıllı ürün yok o yüzden keseyi biraz açtım. Şu an için bütçede bir sınırlama yok sadece 900-1000 lirayı bulmasın yeter. Yazı biraz uzun olacak ama şimdiden sabır ve alakanız için teşekkür ederim. :)

Fare ile başlayalım. Bir fare de en çok önem verdiğim şey elimin tam oturması o yüzden biraz büyük fareler tercihimdir. İlk başta Monster pulsar V6 ile Logitech G300S arasında acayip bir kararsızlık içinde kaldım. Ve arada bir gözüm farklı ürünlere de gidiyordu tabii. Fareye Max 200 lira vermek istiyordum ama ASUS L701-1A-ROG spatha oyuncu mouse modelini gördükten sonra bütçe konusunda fikrimi değiştirdim. ASUS'un ürünü her ne kadar MMORPG oyunlarını pek oynamasamda ister kablolu ister kablosuz kullanımının olması ve biraz büyük olması beni cezbetti.

Klavye olarak da en başta Gamepower saber RGB modeline karar vermiştim. Ve halende almayı düşünüyorum fikrim değişmedi halende saber RGB'nin kırmızı Switch'li halini almayı düşünüyorum bence gayet iyi ve şık bir klave ama önerileriniz varsa her türlü tavsiyeye açığım. :D.

Kulaklıkta ise hem oyun hem film hem de müziğe ilgim olduğundan dolayı bass performansı ile yalıtım gibi özellikler benim için önemli. Bassı iyi olduğunu duyunca Monster'ın Pusat Virtual 7, 1 kulaklığını düşünüyorum. Ama Logitech G433 DTS 7.1 kablolu oyuncu kulaklığı - mavi kamuflaj ürünüde gözüme çarpmıyor değil.

Gamepad çok önemli değil sanırsam PC desteği olan bir tanesi yeter. Ve gene mosnterın Gamepad'i yeterli olur diye düşünüyorum. Ama yok illaki şunu al dediğiniz bir ürün varsa önerilerinizi beklerim.

Mouse pad de öyle çok aciliyeti yok ama ilerde bir RGB modelli bir şey almayı düşünüyorum.

Arkadaşlar fare, klavye, kulaklık, Gamepad bu ürünlerde istersem hem kablolu istersemde kablosuz olarak kullanabileceğim aklınızda modeller varsa o ürünler önceliğimdir.
Mesela yukarıda söylediğim ASUS'un faresi ile Logitech'in kulaklığı gibi istersen kablolu istersen kablosuz Bluetooth'lu ürünleri öncelik olarak tavsiye ederseniz çok minnettar kalırım. Evet hem performans hem de isteklerim çok. Bunun farkındayım işte bu yüzden keseyi açtım. Ve oynayacağım oyunlarda LOL, Battlefield, star wars battlefront, jump force, nuns 4 gibi oyunlar. Öyle Metin 2 tarzı oyunları kolay kolay oynamam sanırsam.

Evet arkadaşlar yazı biraz uzun oldu. Belki de çok şey istiyorumdur. Ama yardımcı olan herkese şimdiden çok çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mouse olarak Corsair Harpoon RGB Pro, Logitech G102, Steelseries Rival 110-105 gibi modellere bakabilirsiniz.

Klavye olarak mekanik olarak Trust Gxt 890 ve yarı mekanik olarak Cooler Master MK110 modeline bakabilirsiniz.

Kulaklık olarak fiyatı şu an uygunken Corsair HS70 modeline bakabilirsiniz.

Gamepad olarak bütçe varsa Xbox One kontrolcüsü alınabilir.

Monster güzel ama stok yok diye biliyorum.

Rival 110 kullanıyorum ve memnunum.
Mousepad olarak sonradan değiştirecekseniz N11'den çakma bir mousepad alabilirsiniz 20 liraya.
Kulaklık olarak ben de HS70 öneririm.
Gamepad olarak sizin de dediğiniz gibi PC desteği olan bir tanesi yeter gibi.
Klavye için 250TL bütçe ayırabilirsiniz sanırım. @Yuuji

Mouse olarak Corsair harpoon RGB Pro, Logitech G102, SteelSeries Rival 110-105 gibi modellere bakabilirsiniz.

Klavye olarak mekanik olarak Trust GXT 890 ve yarı mekanik olarak Cooler Master MK110 modeline bakabilirsiniz.

Kulaklık olarak fiyatı şu an uygunken Corsair HS70 modeline bakabilirsiniz.

Gamepad olarak bütçe varsa Xbox One kontrolcüsü alınabilir.

Monster güzel ama stok yok diye biliyorum.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. Corsair HS70 kulaklık hoşuma gitti. Sanırım bu akşama sipariş verebilirim. Ama işte önerdiğiniz farelere zaten bakmıştım bilemedim sanki elime oturmayacak gibi standart fare gibi geliyor. Onların performansı nasıl bilemiyorum. O konuda biraz ön yargılıyım sanırsam. Kablolu ve kablosuz kullanabileceğim bildiğiniz bir fare yok mu? Aralarından Rival 110 iyi gibi duruyor aslında. Ya da oynadığın oyunlar için o kadar yüksek fareye gerek yok bunlar yeterli paran cebinde kalsın demeye mi çalışıyorsunuz? Eğer öyleyse o zaman size <3 :)
bir de Gamepad konusunda o paraya PS alınır. :D önerdiğiniz klavye gerçekten güzel fiyatı çok uygun ama saber RGB daha iyi sanırsam hem modifiyeli hem de %100 Türkçe tuşlara sahip olması 1 adım önde tutuyor.

Rival 110 kullanıyorum ve memnunum.
Mousepad olarak sonradan değiştirecekseniz N11'den çakma bir mousepad alabilirsiniz 20 liraya.
Kulaklık olarak ben de HS70 öneririm.
Gamepad olarak sizin de dediğiniz gibi PC desteği olan bir tanesi yeter gibi.
Klavye için 250TL bütçe ayırabilirsiniz sanırım. @Yuuji

Aynen hocam mouse pad pek önemli değil.

Teşekkür ederim hocam. Galiba rival 110 da ısrar ediyorsunuz. Kulaklık bayaa kaliteli gözüküyor ama hs70 in kablosuz olması bir tık daha önde tutuyor. Ama tabii aralarında ki bass ve ses kalitesi farkını bilemem.

Hocam peki ya istediğim gibi biraz büyük şarj edilebilir bir fare yok mu? Yoksa eğer muhtemelen rival 110 u alacağım
İstediğim tarz şöyle parmaklarımı oturtabileceğim hem kablosuz hem de şarj edilebilir bir mouse parası önemli değil. G903 falan ne dikkatimi çekiyor ama çok pahalı ya da ASUS L701-1A-ROG spatha gibi mouselar falan.

Son düzenleme:

Hocam çok güzel bir fareye benziyor. Bazı kullanıcılar pençe şeklinde kullanıyor ya ben ise parmaklarımı uzatıyorum. Ve bu ürünün Click'leri ise parmaklarımı uzatarakta kulanmama elverişli gibi duruyor. Çok teşekkür ediyorum.
Ayrıyetten SteelSeries hayranı gibi duruyorsunuz :D. Ama gerçii kullandığım laptopun klavyesi SteelSeries markasına ait :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı