Oyuncu masası güç açısından yeterli mi?

Kasayı, ayakların üstüne gelecek hizada yerleştirirsen sorun olmaz bence. Monitörün ne ve kaç tane bilmiyorum ama esneme yaparsa duvara monte de edebilirsin. Hatta duvara monte etmek daha mantıklı deprem riskinden dolayı.

Ek olarak bir şey soracağım neden 200cm gibi uzun bir masa istiyorsunuz? ben aynısından 2 tane olmak üzere 90x60 iki tane masa almıştım ki hala aynı masaları kullanıyorum. Fazla uzun masa görünüş olarak iyi gözükse bile kullanımda o kadar pratik değil. İki kısa masa alıp l şeklinde kullanmak veya baştan o şekilde masa almak daha mantıklı olabilir. İkinci el büro masaları aslında hem sizin istediğiniz gibi kaliteli olur hem konforlu olur eğer temizini bulursanız.

Bu arada o kadar büyük masanın sallanmaması için 4 tarafını saran, destek ve masa bütünlüğünü sağlayan metal veya ahşap çerçeve lazım.
Marangoza masamı yaptırırken bu husus konusunda uyarmıştı usta. Destek amaçlı çerçeve kesinlikle ayaklara bağlı olmalı.

Direkt olarak paylaştığın ikilinin 140cm olan halini kullanıyorum. Masanın üstünde 1 tane monitör var, çok çok az bir esneme yapıyor ancak sıkıntı yaratacak kadar değil. Zaten çok dikkatli bakılmadıkça fark edilmesi zor.

Ayrıca IKEA'dan almak yerine marangoza yaptırırsan daha ucuza gelir diye tahmin ediyorum. Aynı fiyata bile gelse muhtemelen IKEA'ya göre çok daha kaliteli olur.

Masamdaki gibi ayaklar masanın üst tarafına monteli iken aynı anda destek kenarlarla da bağlı:
IMG_20230406_125109.jpg

Masa ayaklarını destek kenarlarına bağlamak için ayakları tornacıya vs. götürdüm. Metal parçaları kanat şeklinde metal ayağa kaynattı, ardından o yaprak metalleri matkapla deldi. Böylece kenar desteklerine vidalandı ayaklar.

Ek olarak bir şey soracağım neden 200cm gibi uzun bir masa istiyorsunuz? Ben aynısından 2 tane olmak üzere 90x60 iki tane masa almıştım ki hala aynı masaları kullanıyorum. Fazla uzun masa görünüş olarak iyi gözükse bile kullanımda o kadar pratik değil. İki kısa masa alıp l şeklinde kullanmak veya baştan o şekilde masa almak daha mantıklı olabilir. İkinci el büro masaları aslında hem sizin istediğiniz gibi kaliteli olur hem konforlu olur eğer temizini bulursanız.

Alan sıkıntısı olduğu için mecburen uzun masa almam gerekiyor çünkü odada yatak odasının dolabı ve halı var uzun boyutta masa için yerim var sadece.

Direkt olarak paylaştığın ikilinin 140cm olan halini kullanıyorum. Masanın üstünde 1 tane monitör var, çok çok az bir esneme yapıyor ancak sıkıntı yaratacak kadar değil. Zaten çok dikkatli bakılmadıkça fark edilmesi zor.

Ayrıca IKEA'dan almak yerine marangoza yaptırırsan daha ucuza gelir diye tahmin ediyorum. Aynı fiyata bile gelse muhtemelen IKEA'ya göre çok daha kaliteli olur.

Bende iki veya üç monitör olacak ve marangoz konusunda çevremdi ki marangozlar sadece para odaklı olarak iş yapıyorlar ve uslüp vb. yetilere sahip değiller iki yerden fiyat aldım 1000 TL'den kapıyı açtılar sadece üst kısma.

Masamdaki gibi ayaklar masanın üst tarafına monteli iken aynı anda destek kenarlarla da bağlı:
Eki Görüntüle 1729141

Masa ayaklarını destek kenarlarına bağlamak için ayakları tornacıya vs. götürdüm. Metal parçaları kanat şeklinde metal ayağa kaynattı, ardından o yaprak metalleri matkapla deldi. Böylece kenar desteklerine vidalandı ayaklar.
aslında bu şekilde getir götür yapacak imkana ve zamana sahip değilim en iyisi hazır masa almak olacak galiba aradaki fiyat farkını es geçip.

@Cavushan hocam birden fazla monitör koyacaksanız 120 veya 140cm biraz daha kısa alırsanız, size bütçe kalacaktır. Onunla da monitör kolu alabilirsiniz. Hem ergonomik olarak daha iyi olur hem oldukça fazla alan sağlıyor. Benim masam normalde 90cm ama o şekilde bile neredeyse tüm masa kullanmam için bana kalıyor.

1680779512649.jpeg

Bu kadar uzun bir malzemenin sadece çubuk gibi ayakla pek sağlam olmaz. Ortası aşşağı sarkar ve masa kolay sallanır kullanılır ama pek sağlıklı değildir. Masanın kalınlığına aldanma sunta olabilir yada basit ucuz mdfyi kaliteli diye satıyorlar hepsi aynı, Sorunca mdf kullandık diyorlar. Ucuz mdf kullanmak kötü değil ama insanlar bilmiyor. Burada ahşap kullandıklarını sanmıyorum ahşap kullanıldıysa sağlam olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı