Oyuncu monitör önerisi

Bütçe
2700
-Acer UM.HX3EE.P20 (Hakkında pek tanıtım veya inceleme olmayan, panelinin AUO firmasının ürettiğini hatırladığım güzel bir model.)
-BenQ EX2710 (Kullanıcıların bir kısmı belli sıkıntılar yaşıyor olsa da bakmadan geçmeyin derim.)
-MSI MAG274R (Kozmetik ve ergonomik bazda gayet iyi...Panel üreticisi tahminimce İnnolux olup ölü piksel çıkma ihtimali yüksektir. Genelleme yapacak olursak, panel üreticisinin paylaşılmadığı, klasik IPS panelde bulunan bir miktar ghosting olan, renk skalası vb. parametreleri ile güzel bir model olabilir. Kullandım.)

Acer yani, övülemez de gömülemez de. Eğer tüm özellikler eşit olursa ıps>va>tn diyebiliriz.

Renk gamutuna göre yorum yapmanı öneririm. %65 ARGB IPS panel monitör ile %95 sRGB TN panel monitör arasında renk açısından fark olmuyor. Tabii görüş açısı olarak dağlar kadar fark var.

ASUS TUF VG27VQR1 27 inch 165 Hz IPS LED monitör var nasıl iyi mi bu?

Monitör modelini arattım fakat bulamadım. Link atabilir misiniz?
Bundan bahsediyor sanırım ama IPS değil VA.

-Acer UM.HX3EE.P20 (Hakkında pek tanıtım veya inceleme olmayan, panelinin AUO firmasının ürettiğini hatırladığım güzel bir model.)
-BenQ EX2710 (Kullanıcıların bir kısmı belli sıkıntılar yaşıyor olsa da bakmadan geçmeyin derim.)
-MSI MAG274R (Kozmetik ve ergonomik bazda gayet iyi...Panel üreticisi tahminimce İnnolux olup ölü piksel çıkma ihtimali yüksektir. Genelleme yapacak olursak, panel üreticisinin paylaşılmadığı, klasik IPS panelde bulunan bir miktar ghosting olan, renk skalası vb. parametreleri ile güzel bir model olabilir. Kullandım.)
Mag274R kullanıyorum. İncelemem mevcut:

Bundan bahsediyor sanırım ama IPS değil VA.

Yok bu değil.
Monitör modelini arattım fakat bulamadım. Link atabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı