Oyuncu odası oluşturmak

KucukprensTR

Centipat
Makaleler
2
Ağustos ayında adım adım bir oyuncu odası daha doğrusu medya odası oluşturmayı düşünüyorum. Tahmini bütçe 40.000 TL.

Evde iki yıl yaşayıp taşınacağım için odanın fiziki yapısıyla oynamayacağım.

'Setup Wars' ülkemizde 'sistem savaşları' gibi birkaç içeriği inceleme fırsatı buldum. Birkaç fikir aklımda oluştu ama sizlerin de fikir ve önerileri benim için önemli.

Odayı iki aşamada tamamlayacağım. İlk aşamada sizlerin önerileriyle odaya gerekli eşyaları temin edeceğim. İkinci aşamada yine sizlerin önerileriyle mevcut olan masaüstü sistemin geliştirmelerine odaklanıp oda kurulumunu tamamlayacağım.

Şimdi ilk aklıma gelen eksikler: Oyuncu koltuğu, TV, org, bilgisayar (çalışma) masası, l koltuk ya da katlanır koltuk vb. eşyalar. Bu odada olması gereken eşya, süslemeler, kablo yönetimi, aksesuarlar ya da diğer önerileriniz neyse belirtirseniz memnum olurum. Her aşamayı görsellerle paylaşacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağustos ayında adım adım bir oyuncu odası daha doğrusu medya odası oluşturmayı düşünüyorum. Tahmini bütçe 40.000 TL.

Evde iki yıl yaşayıp taşınacağım için odanın fiziki yapısıyla oynamayacağım.

'Setup wars' ülkemizde 'sistem savaşları' gibi birkaç içeriği inceleme fırsatı buldum. Birkaç fikir aklımda oluştu ama sizlerin de fikir ve önerileri benim için önemli.

Odayı iki aşamada tamamlayacağım. İlk aşamada sizlerin önerileriyle odaya gerekli eşyaları temin edeceğim. İkinci aşamada yine sizlerin önerileriyle mevcut olan masaüstü sistemin geliştirmelerine odaklanıp oda kurulumunu tamamlayacağım.

Şimdi ilk aklıma gelen eksikler: Oyuncu koltuğu, TV, org, bilgisayar (çalışma) masası, l koltuk ya da katlanır koltuk vb. eşyalar. Bu odada olması gereken eşya, süslemeler, kablo yönetimi, aksesuarlar ya da diğer önerileriniz neyse belirtirseniz memnum olurum. Her aşamayı görsellerle paylaşacağım.

Hocam odanın görselini paylaşırsanız neler koyabileceğiniz ya da ışıklandırma hakkında daha iyi öneride bulunabiliriz.

Hocam odanın görselini paylaşırsanız neler koyabileceğiniz ya da ışıklandırma hakkında daha iyi öneride bulunabiliriz.

Hocam oda bomboş yani hiçbir şey yok. Açıkçası Ağustos ayında yeni eve geçtiğimde odayı atabilirim. O zamana kadar eşyaları yavaştan toparlayacağım.

Örnek aldığım masalar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Masanın yanında böyle bir TV:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
(2. sistem)

Oda büyük olursa sistem ve TV yan yana olur, karşısında L koltuk olur. O yüzden ilk amacım oda içine koyulacak eşyalara, masaya karar vermek.

Hocam oda bomboş yani hiçbir şey yok. Açıkçası Ağustos ayında yeni eve geçtiğimde odayı atabilirim. O zamana kadar eşyaları yavaştan toparlayacağım.

Örnek aldığım masalar:

Masanın yanında böyle bir TV:
(2. sistem)

Oda büyük olursa sistem ve TV yan yana olur, karşısında L koltuk olur. O yüzden ilk amacım oda içine koyulacak eşyalara, masaya karar vermek.
Bilgisiyarı böyle koyabilirsiniz duvara.

Masayı şu müzik stüdyolarının kullandığı masalardan ya da nurusun alçalıp yükselebilir masasından tercih edebilirsiniz. Man cave dizayn etsem ilk yapacağım şey bu ikisinden birini seçmek olurdu. Onun dışında mini buzdolabı ve kahve makinesi koyardım. Bütçe el veriyorsa tv yerine projeksiyon da düşünülebilir. Lambaları Philips hue tarzı alabilirsin. Bir de karartma veya koyu bir akustik perde öneririm odayı istediğin zaman karartabilmek çok keyifli. Aslında oda hayalim ortasında çalışma masası olan ve göz alanıma giren üç duvarı da duvarın tamamını kaplayan kitaplıkla doldurduğum (tabi raflarda figürler falan da olacak) duvarın siyah olduğu bir oda.

Alan genişse pinpon, bilardo ya da air hockey masası da koyabilirsiniz. Geniş değilse dart veya satranç alanı koyarım bir köşeye:D

Masayı şu müzik stüdyolarının kullandığı masalardan ya da nurusun alçalıp yükselebilir masasından tercih edebilirsiniz. Man cave dizayn etsem ilk yapacağım şey bu ikisinden birini seçmek olurdu. Onun dışında mini buzdolabı ve kahve makinesi koyardım. Bütçe el veriyorsa TV yerine projeksiyon da düşünülebilir. Lambaları Philips Hue tarzı alabilirsin. Bir de karartma veya koyu bir akustik perde öneririm odayı istediğin zaman karartabilmek çok keyifli. Aslında oda hayalim ortasında çalışma masası olan ve göz alanıma giren üç duvarı da duvarın tamamını kaplayan kitaplıkla doldurduğum (tabii raflarda figürler falan da olacak) duvarın siyah olduğu bir oda.

Alan genişse pinpon, bilardo ya da Air hockey masası da koyabilirsiniz. Geniş değilse dart veya satranç alanı koyarım bir köşeye:D

Man cave ilk defa sayenizde öğrendiğim bir kavram. Önerilerinizden bir kaçını kesinlikle yapacağım, Ağustos ayında fotoğrafını koymak umarım nasip olur.

Geri
Yukarı