Oyuncuların En Çok Tercih Ettiği Ekran Kartı: GTX 1650

O sırada bunu okuyan Intel HD kullanıcıları:

6EB264F9-6A44-460F-A7D1-6BB6868A5F0D.gif

RTX 4090 kullanıcıları;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Keşke çeyizime koysaydım dediğim bir kart. Torunlarım'da kullanırdı demek isterdim ama şu anki PC oyunlarının sistem gereksinimleri beni şüpheye düşüyor. @kino

Keşke çeyizime koysaydım dediğim bir kart. Torunlarım'da kullanırdı demek isterdim ama şu anki PC oyunlarının sistem gereksinimleri beni şüpheye düşüyor. @kino

RTX 4090 absürt bir kart. Sanıyorum en son böyle bir dominasyonu 1080 Ti dönemi görmüştüm. Kart öyle güçlü ki, NVIDIA'nın yere göğe sığdıramadığı DLSS 3.0'a bile ihtiyaç duymuyor şu haliyle.

Sonra NVIDIA pazar payını artırdı. Artırır abi kartın çıtayı yükselttiği yere bak, AMD 1 seneye yakındır öyle izliyor.

RTX 4090 absürt bir kart. Sanıyorum en son böyle bir dominasyonu 1080 Ti dönemi görmüştüm. Kart öyle güçlü ki, NVIDIA'nın yere göğe sığdıramadığı DLSS 3.0'a bile ihtiyaç duymuyor şu haliyle.

Sonra NVIDIA pazar payını artırdı. Artırır abi kartın çıtayı yükselttiği yere bak, AMD 1 seneye yakındır öyle izliyor.

Katılıyorum kino hocam. 4090 dönemini baz alacak olursak kesinlikle 1080 Ti kadar haşmetli bir kart değil. Sanırsam NVIDIA yanlışlıkla 1080 Ti üretti, şu an 1080 Ti üzerinde çalışan mühendislerin çoğu ölüdür muhtemelen.

1080 Ti bir aşk işidir. Sevgi ile yapılmıştır.

Katılıyorum Kino hocam. 4090 dönemini baz alacak olursak kesinlikle 1080 Ti kadar haşmetli bir kart değil. Sanırsam NVIDIA yanlışlıkla 1080 Ti üretti, şu an 1080 Ti üzerinde çalışan mühendislerin çoğu ölüdür muhtemelen.

O kadar vakit geçmedi yahu. 1080 Ti Pascal mimarisinin zirvesiydi, bu kart da Ada mimarisinin zirvesi. Bak Ampere'nin zirvesine, 3090 Ti denen trafo NVIDIA sırf giderayak kazık atmak için attı piyasaya. 2080 Ti ise aralarında en sefil kalan model çıktığı döneme göre.

Tek sıkıntı NVIDIA'nın Ada mimarisini ikinci Pascal yapabilecekken çifter çifter basamak inmesi. 3060 ile 3090'ın arasındaki fark homojen iken 4090 ile 4060 arasındaki farkı 10 kart zor kapatır.

O kadar vakit geçmedi yahu.

Bu şakayı anlamamanız beni utandırdı hocam. Benim kast ettiğim şey muhtemelen NVIDIA bir daha böyle uzun ömürlü kartlar üretmesinler diye mühendisleri infaz ettiği yönündeydi.

Ayrıca siz yazınca aklıma geldi, bu 3090 Ti ne alaka yav şaka bir yana? @kino

Bu şakayı anlamamanız beni utandırdı hocam. Benim kast ettiğim şey muhtemelen NVIDIA bir daha böyle uzun ömürlü kartlar üretmesinler diye mühendisleri infaz ettiği yönündeydi.

Bu da rakiplerinin suçu. ATI'nin pazar payı hiçbir zaman NVIDIA'dan bu kadar fark yememişti, doğal olarak NVIDIA rekabete zorlanıyordu.

AMD, ATI'nin vasiyetini çiğneyip NVIDIA'nın yancısı olduğundan beri adamlar istediği gibi at koşturuyor. NVIDIA RTX 4060 8 GB çıkarırken sen neden kas gücü yerine bir RX 7600 12 GB çıkaramıyorsun? Sebebi de tam olarak bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı