Oyunda 5 dakika sonra 20 saniye FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 8.1

Hüsnü_Çoban

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Sivil Polis
RAM
8 GB DDR3
Ekran kartı
İntel HD
Anakart
G50-30
İşlemci
Celeron N2830
Her oyunda böyle mesela 40 FPS gıcırımdayım. Bir anda FPS 6-7 oluyor, oynatmıyor. 20 saniye sonra düzelip 5 dk oynattıktan sonra aynı işlemi tekrarlıyor. Oyunu açtığım ilk 20 dakika sıkıntı çıkartmıyor. Sıcaklık değerlerim iyi olmasına rağmen. Sorunu nasıl çözerim?

Drop yiyor olabilirsin, yani anlattığın şekilde 20 saniye sonra düzeliyorsa oyunlarda drop yiyorsun. Kayıt Defteri Düzenleyicisine giriş yap, HKEY_CURRENT_USER>System>GameConfigStore Bu Config store dosyasına basıyorsun ve Oradan, GameDVR_Enabled'i 1 ise 0 a çek. Ardından, HKEY_LOCAL_MACHINE>Software>Microsoft>PolicyManager>default>ApplicationManagement>AllowGameDVR AllowGameDVR'a basıyorsun ve value dosyasını değiştir diyerek değer verisi 1 ise 0 yap ardından sistemini yeniden başlat eğerki çözülmez ise başka çözüm vereceğim.

Artı -1 Eksi
Birde dostum eğerki bilgisayarında yer sıkıntısı varsa CCleaner ile Bilgisayarı temizlemeni öneririm.
90 GB boş, 320 GB total.
İntel HD gibi işlemci kullanan bir kart kullanıyorsan sürekli düşüş yaşaman normal. Özellikle laptop ise. Ama işin garip yani sıcaklık değerlerin düşük 🧐
Daha önce böyle bir problem yaşamadım, oynadığım oyun aynı seriden bile.
Drop yiyor olabilirsin, yani anlattığın şekilde 20 saniye sonra düzeliyorsa oyunlarda drop yiyorsun. Kayıt Defteri Düzenleyicisine giriş yap, HKEY_CURRENT_USER>System>GameConfigStore Bu Config store dosyasına basıyorsun ve Oradan, GameDVR_Enabled'i 1 ise 0 a çek. Ardından, HKEY_LOCAL_MACHINE>Software>Microsoft>PolicyManager>default>ApplicationManagement>AllowGameDVR AllowGameDVR'a basıyorsun ve value dosyasını değiştir diyerek değer verisi 1 ise 0 yap ardından sistemini yeniden başlat eğerki çözülmez ise başka çözüm vereceğim.
Deneyeceğim.

Öyle bir dosya yok.
İkonlara aldanmayın, Windows 8.1 kullanıyorum.
1656327957040.png

Geri
Yukarı