Çözüldü Oyunda gölgeler piksel şeklinde oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

h0ze

Hectopat
ASUS'un GPU Tweak uygulamasından Gaming booster seçeneğine tıklamıştım ondan önce var mı yok mu hatırlamıyorum, bu sorun neden kaynaklı?

1588075766211.png
1588076398691.png

Çözüm
Ekran kartı ayarlarından anti-aliasing ve anisotropic filtering seçeneklerini, uygulama tarafından kontrol et dediğimde düzeldi. Normalde orada kendisi 8X vs. koymuştu.
AMD ise sürücünün en üstünde 4 tane kategori olacak 2. kategori Oyun oraya bastığında karşına seçenekler gelcek orada Tüm Grafikler adlı seçeneği seçeceksin, önüne bir menü gelecek en aşşağıda Gelişmiş seçeneği var orada oyunun Gölgeleri Texture keskinliği tarzı şeyler olacak ordan ayarlayabilirsin.Eki Görüntüle 547904
Ekran kartı Nvidia ancak yukarıda attığım image sharpening ayarını açsamda yine aynı.

Bu tür sıkıntı bende de var evlerde azcık doku kaybı yasıyorum bir de gölgelerdede var abi format attıktan sonra oldu ne olduysa Ultra alıyorum daha kötü oluyor görüntü bir de oyunla alakalı bu var bende de böyle bir şey yoktu oyunlamı alakalı ekran kartıylamı.

Dosya Ekleri

• ekran kartı.png
    ekran kartı.png
    706,2 KB · Görüntüleme: 140
  • ekran kartı arızası.png
    ekran kartı arızası.png
    594,9 KB · Görüntüleme: 132
Bu tür sıkıntı bende de var evlerde azcık doku kaybı yasıyorum bir de gölgelerdede var abi format attıktan sonra oldu ne olduysa Ultra alıyorum daha kötü oluyor görüntü bir de oyunla alakalı bu var bende de böyle bir şey yoktu oyunlamı alakalı ekran kartıylamı.
Bu genelde HDD üzerine kurulu ise oluyor, oyun SSD de mi yüklü?

Ekran kartı ayarlarından anti-aliasing ve anisotropic filtering seçeneklerini, uygulama tarafından kontrol et dediğimde düzeldi. Normalde orada kendisi 8X vs. koymuştu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı