Oyunda hakaret amacı taşımayan küfürler ban sebebi mi?

*!!NIGHT!!*

Hectopat
Daha fazla  
Oyun oynarken mesaj kısmına yazılan bazı harfleri sansürlenmiş ve hakaret amacı taşımayan küfürler ban sebebi mi? Birisi sizi şikayet etse bundan dolayı herhangi bir ban olur mu?

Oyun oynarken mesaj kısmına yazılan bazı harfleri sansürlenmiş ve hakaret amacı taşımayan küfürler ban sebebi mi? Birisi sizi şikayet etse bundan dolayı herhangi bir ban olur mu?
Eğer bassetiğimiz oyun otomatik bir sistem ile çalışıyorsa problem olmaz. Otomatik sistemden kastım kod olur kodda şu yazar misal. Eğer "AMK" kelimesi oyuncu yazısında var ise ceza ver. Böyle bir sistemde "@mk" yazsanız ceza yemezsiniz. Ama bazı oyunlar hem bu sistemi kullanıyor hemde manuel destek kullanıyorlar. Öyle bir sistemi olan bir oyunda ceza yiyebilirsiniz. Mesela Lol orada rakibi kışkırtmak bile bir ceza sebebi. Örneğin "Sen iyi oynayamıyorsun daha oynama" bunu yazarsanız ceza yeme ihtimaliniz var.

Kendine kızarak sohbet kısmına bir küfür yazarsın.
Oyun üreticileri oyuncu topluluğunun %80'nini banlamak zorunda kalırdı o zaman... :D Kasmayın bu kadar. Kufur etmeyen insan mı var? Kadınlar bile neler neler soyluyor aklınıza gelmeyecek. :D

Ben bu yüzden 1 hafta susturulmuştum. Dikkat etmekte fayda var.
Bu tarz ufak, geçici cezalar verilebilir. Büyük bir bandan (perma) bahsediyorum. Sınırları zorlarsanız yersiniz tabii ki ama herkesin bildiği o günlük küfürlerden kimsenin perma ban yiyeceğini sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı