Oyunda kullanılan ekran kartını değiştirmek

benmuhammed

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İstanbul - Turkey
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RAM: DDR3 12 GB
Ekran kartı: Intel(R) HD Graphics 4600 I NVIDIA GeForce GT 750M
Anakart: Bilmiyorum. (ASUS N550JV Laptop kullanmaktayım.)
İşlemci: Intel(R) Core(TM) İ7-4700HQ @2.40GHz
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Benim 2 adet ekran kartım var. Ben bir oyunda 1. ekran kartım yerine 2. ekran kartımı kullanmak istiyorum. Mümkün mü?

ekran kartı.png

Zaten otomatik geçiş yapar. Yapamazsa, sağ tık; Grafik İşlemciyle Çalıştır'dan istediğin GPU'yu seçebilirsin. Sende bu da yoksa, Grafik Ayarları'ndan oynamak istediğin oyunu seçip Yüksek Performans (Harici GPU'nun olduğu) seçeneğini seçip oyunu oynamaya geçebilirsin.

Merhaba arkadaşlar. Benim 2 adet ekran kartım var. Ben bir oyunda 1. ekran kartım yerine 2. ekran kartımı kullanmak istiyorum. Mümkün mü?

Eki Görüntüle 978944

Oyunda hariciye geçer ama istersen NVIDIA Denetim Masası ayarlarından Yüksek Performanslı NVIDIA işlemcisini seçersen emin olmuş olursun.

Masaüstünde sağ tık yap > NVIDIA Denetim Masası > 3D ayarların yönetilmesi > program ayarları > ekle > oyunu ekleyin > program için tercih edilen grafik işlemciyi seçin > yüksek performanslı NVIDIA işlemcisi

Zaten otomatik geçiş yapar. Yapamazsa, sağ tık; Grafik İşlemciyle Çalıştır'dan istediğin GPU'yu seçebilirsin. Sende bu da yoksa, Grafik Ayarları'ndan oynamak istediğin oyunu seçip Yüksek Performans (Harici GPU'nun olduğu) seçeneğini seçip oyunu oynamaya geçebilirsin.
Tamam teşekkürler. Deniyorum.

Dosya Ekleri

• 1618664944382.png
    1618664944382.png
    3,7 KB · Görüntüleme: 156

Geri
Yukarı