Çözüldü Oyunda multimedya klavye sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Seyit Öktem

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Sarıyer, İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bazı oyunları oynarken (mesela The Elder Scrolls: Skyrim) multimedya klavyeden sesi açıp kapatamıyorum. Fakat bazı oyunlarda veya desktopta uğraşırken multimedya tuşları canavar gibi çalışıyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Klavye nedir? Microsoft klavyelerde bu tür sorunlar olmaz genelde. Oyun devrede olduğundan sisteme gitmiyordur bu tür üçüncü parti tuşların komutları.

A4 Tech KR-86 Comfort Key modeli. Fakat bazı oyunlarda bunu yapmıyor. Sadece Skyrim ve 1-2 tane oyunda oluyor.

Oyunlarda klavye ve gamepad ayarlarını bir kurcala. Oyunlarda güncelleme varsa güncelle ve A4 tech sitesinde klavye için özelleştirilmiş oyun profilleri var mı kontrol et. Eğer düzelme yok ise Ekran kartı driverini güncelle dx setup indir güncelle Hala düzelme yok ise Klavye üreticisi ile iletişime geçip güncellemeyi bekle.

Oyunda klavye ayarlarında bir sıkıntı gözükmüyor Murat, klavye ile oyun uyumsuzluk gösteriyor olabilir. Bu arada A4 Tech'in sitesinde bu klavye var fakat driver mevcut değil. Eski klavyem Logitech'ti ve senelerce kullandım bozulunca mecburen bunu almak zorunda kaldım, ama yarın tekrar Logitech alacağım. Böylelikle sorun kalmaz diye düşünüyorum :)

- - - Güncellendi - - -

Sırf uyumlu olsun diye gittim kablosuz Microsoft klavye aldım sorun hala aynı Skyrim ve Mass Effect gibi oyunlarda sorun hala devam ediyor.

Oyunlar güncel Murat ama dediğin gibi yeni güncellemeleri beklemekte fayda var ve sorunu çözebilir, güncelleme her zaman iyidir :) Farklı bir şeyler deniyorum eğer olursa buradan yazacağım.

Microsoft Wireless 800 Klavye ve Mouse set aldım fakat sorunum hala devam etmekte. Ama çok ince bir detay fark ettim. Bilgisayar açıkken klavyenin USB aygıtını çıkarıp takınca multimedya tuşlar çalışıyor, fakat bilgisayarı tamamen kapatıp açtıktan sonra veya yeniden başlattığımda yine multimedya tuşları çalışmıyor. USB aygıtını tekrar çıkarıp takmam gerekiyor. Yani sorun klavyelerde değilmiş. Bunun nedeni ne olabilir?

Bilgisayarın büyük ihtimal klavyeni tanımıyor, bu yüzden tanıması için senden o aygıtı tekrar bağlamanı istiyor.

Bütün klavyelerde böyle yaptı. 3 tane multimedya klavye denedim 3'ünde de aynı sorun.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar sorunu format atıp tekrar Windows 8 kurarak çözdüm. Sanıyorum anakartın USB driverları ile ilgili bir sorundu, çözüldü. Herkese teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı