Oyunda PC donup mavi ekran veriyor

mevber

Centipat
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar. Uzun süredir bu durumla uğraşıyorum fakat çözüm bulamadım. Başlıkta da dediğim gibi bilgisayarı açıyorum oyuna giriyorum bir süre sonra donuyor daha sonra mavi ekran veriyor. Format attım fakat çözemedim. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• IMG_20231105_150843.jpg
    IMG_20231105_150843.jpg
    111,6 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20231105_151047.jpg
    IMG_20231105_151047.jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 26
Selamünaleyküm arkadaşlar. Uzun süredir bu durumla uğraşıyorum fakat çözüm bulamadım. Başlıkta da dediğim gibi bilgisayarı açıyorum oyuna giriyorum bir süre sonra donuyor daha sonra mavi ekran veriyor. Format attım fakat çözemedim. Yardımcı olur musunuz?
ram sıkıntısı olabilir ama sistem özelliklerini ve oyunu yazarsanız daha iyi olur

Laptopmu, masaüstü mü? Sistem özellikleri ne? Hangi oyunda veriyor bu hatayı? Bunları yazarsanız daha iyi yardımcı oluruz.

Masaüstü sistem özellikleri GTX 1050 Ti i7 6700 DDR4 8 GB RAM oyun olarak CS2 ve Apex de sorun yaşadım LoL de böyle bir şey yaşamadım.

RAM sıkıntısı olabilir ama sistem özelliklerini ve oyunu yazarsanız daha iyi olur.

Arkadaşa yazdım sistem özelliklerini.

İşlemciden olduğunu sanmıyorum daha çok RAM'den şüpheliyim.

RAM'iniz bence yeterlidir, bende 8 GB DDR4 RAM kullanıyorum bu zamana kadar hiç mavi ekran yemedim. yine de ram için mem reduct kurabilirsiniz. Ayrıca işlemciyi düşünme sebebim eski olması, 6700 serisi 7 yıllık diye biliyorum.

Geri
Yukarı