Oyunda piksellerin renkleri aniden değişiyor

Lazasker

Kilopat
Daha fazla  
Selam. Sorunun adını bilmediğimden başlıkta uydurmaya çalıştım.

Oyun esnasında videodaki sorunu yaşıyorum. Daha önce böyle sorunum yoktu, yeni oldu. Vallahi bıktırdı bu AMD saçmalıkları artık. Birini çözüyorsun diğeri çıkıyor...

Ekran kartım 6700XT, işlemcim 5600X. Sürücülerim güncel...yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

VİDEO (YouTube)

Ben de sistemi yeni topladığımda monitörü de yeni almıştım. Monitörün kendi HDMI kablosu yerine Vatan'dan standart bir DP kablo aldım. Fakat Windows gezgininde dolaşırken görüntüde yırtılmalar oluyordu. Ne ettiysem çözemedim, sonra monitörüm kendi HDMI kablosunu taktım sorun ortadan kalktı. Fakat hala bu videodaki veya benzeri sorunlar yaşıyorum (siyah ekran; görüntünün aniden kararıp geri gelmesi. Ama oyunlarda değil, masaüstündeyken.)

Benim oynadığım 2 oyun vardı. Videodaki sorunu ikisinde de yapmıştı. Dün başka oyunlar da satın alıp indirdim. O oyunlarda böyle bir şey yapmadı. Sonra tekrar sorun yaşadığım oyunları aldım, bu sefer onlarda da videosunu paylaştığım sorunu yaşamadım. Ama oyunları uzun süre oynamadım. Acaba kart ısındıktan sonra mı böyle bir şey yapmıştı, bilemiyorum... Resmen bulmaca çözüyoruz yani. Sorun yinelenirse en iyi DP kabloyu alıp deneyeceğim, bakalım ne olacak. Buraya da yazarım...

Herkese ilgisi için teşekkür ediyorum. Yine de kesin bir bilgisi olan varsa paylaşıversin tabii. :D

Eğer kart ısınınca böyle yapıyorsa sorun büyük dostum direk gönderin umarım öyle değildir bir kablo ile deneyin :D en iyisi siz çok sağlam bir FurMark testi yapıştırın asıl orada ısınır sorun olmuyor ise oyun bozuk :D

Geri
Yukarı