Oyunda Ping Sorunu

televole1

Hectopat
Merhaba,
Daha önce bu konu açılmışsa özür dilerim, bulamadım.
Arkadaşımla beraber Minecraft oynuyorduk server tasarlamak için. Hamachi adlı programla servera giriyorduk. Bende lag dışında herhangi bir sıkıntı yoktu ancak arkadaşımda lag ve ping sorunu vardı. Ping 600'lerde falan geziyordu. Bu da oyunu oynanmaz hale getiriyordu. Bu ping ve lag sorununu nasıl çözebilirim ? Teşekkürler.
:matrix::technopat:

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında sunucu kiralamayı biraz mantıksız buluyorum. Evet sorunları çözüyor ama şu var ki mantık dışı :
Haritalar Yapılır>Pluginler(yardımcı dosyalar) hazırlanır>Yetkiler , bug test vb. yapılır>Sunucuya yüklenir.
Sondaki adımı en başa çekmek mantıksız bence :hasta:

Dediğiniz gayet mantıklı, olması gerekende bu. Yalnız sorunlardan kurtulmak içinde ucuz bir sunucu kiralamanız gerekmektedir. Ayrıca Hamachi yazılımı dışında başka sanallaştırma yazılımları ile oyunu tasarlamanız daha iyi olur.

Attığınız linke baktığım zaman ucuz olduğunu söyleyemeyeceğimi belirtmek isterim :) En ucuzu $15 dolar yani buda 45 tl yapar. Özellikler :
- 1 Core İşlemci
-512 MB RAM
- 10 GB Disk
-100 GB Trafik
Bilgisayarım bundan daha iyi özelliklere sahip. Bence başka bir yerden almalıyım.
Benim önerim BURADAKİ linkteki MC-4GB Paketi.
Peki önerdiğiniz sanallaştırma yazılımları nelerdir ?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız linke baktığım zaman ucuz olduğunu söyleyemeyeceğimi belirtmek isterim :) En ucuzu $15 dolar yani buda 45TL yapar. Özellikler:
- 1 Core İşlemci
-512 MB RAM
- 10 GB Disk
-100 GB Trafik
Bilgisayarım bundan daha iyi özelliklere sahip. Bence başka bir yerden almalıyım.
Benim önerim BURADAKİ linkteki MC-4GB Paketi.
Peki önerdiğiniz sanallaştırma yazılımları nelerdir ?
Teşekkürler.

Bilgisayarınızın özellikleri bu sunucudan yüksek olabilir ama internet bağlantınız bunun yanında bir hiç kalır. Bu nedenle paylaşmış olduğunuz bağlantıdaki sunucu paketlerinden almanızı kesinlikle önermiyorum. Benim paylaşmış olduğum bağlantıdaki gibi sunucu paketleri alıp kurulumu tamamen siz yapmalısınız. Ayrıca sanallaştırma yazılımı olarak VMware markasını tercih edebilirsiniz.

Evet haklısınız. Benim o kadar internet bağlantım yok :)
Ama şuna takıldım attığım linkte 1Gbit yazmakta sizinkilerde 100Mbit ?
ve takıldığım bir yer daha : şu varki bu sistemi çalıştırmak 4 GB falan ram gerektirir işlemcide biraz iyi olursa güzel olur.
X Server düşünüyorum.
bu arada VMware ye baktığımda pek anlayamadım. Her halde satın alma filan gerekiyor ve minecraft'a uyarlama vb. bir şey bulamadım. P
eki BU LİNK teki FR-GDC2 Paketi nasıl ? Zaten bu ilerleyen zamanlarda tahmini olarak alacağımız paket.
Kafam çok karışık yaa :LOL:

Ön Ödemeli Oyun Serverı | nitrado.net

4 kişilik 30 günlük server 11 TL. Yeterince ucuz bence. Sorununuzun en kolay çözümü bu olacaktır. Sizin kendi bilgisayarınıza kurduğunuz sunucuda ne yaparsanız yapın, internet aynı olduğu için değişen olmayacaktır.

1Gbit demek 125 Mb/s ile indirme yapabilmek demektir. 100Mbit ise 12,5 Mb/s ile indirme yapabilmek demektir. Ki bu değerler sizin seviyenizdeki bir minecraft sunucusuna yeter de artar bile.

Peki bu 11TL olan sunucuyu kim veriyor ? özellikleri neler ?
Ve ayrıca sizin dediğinize göre benim verdiğim linkteki internet daha hızlı. Zaten sorduğum zaman 1Gbps daha hızlı dediler. Hemde fiyatı yüksek. Benim linkimdeki internet hızı yüksek ve özellikleri güzel. 50 tl.

50 TL ile alacağınız hizmetin 11 TL ile alacağınız hizmete denk olması yanlış :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı