Oyunda uzaktaki nesneler siyah noktalar halinde görünüyor

cearee

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyun oynarken, aşağıya koyduğum videolardaki gibi uzak mesafelerdeki bazı nesneler, siyah noktalar halinde gözüküyor bariz çok rahatsız ediyor. Sorunun oyun ile alakalı olmadığı gibime geliyor çünkü aynı sorunu The Forest'ta, Witcher 3'te ve GTA IV'te yaşıyorum. Sorun ekran kartında mıdır acaba? Oyunların hepsi SSD'ye kurulu, HDD'ye de attım ama değişen bir şey olmadı. Sizce ne yapmalıyım?
Sistem özellikleri:
ASUS Prime B450M-K
RX 5600XT.
Ryzen 5 3600.
Corsair VS650 PSU.
2x8 3200 MHz RAM.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar benim dediğim uzaktaki mesafenin kaybolup görünmesi değil. Evet biliyorum çizim mesafesi ile ilgili olduğunu benim dediğim şey ise uzaktaki şey renderlanırken siyah siyah noktalar gözüküyor rahatsız eden şey o siyah siyah pixel pixel noktaların gözükmesi onun dışında bir sıkıntım yok.

Tüm ayarları oyunun desteklediğ en en en üst seviyeye getirdim sorun aynı...
Grafik motoruna bağlı bildiğim kadarıyla. Render mantığı aynı olsa da bunu görsele dökme işi grafik motoruna ait.

Aynen. Bende de GTA V, The Forest, The Witcher 3 gibi oyunlarda oluyor. Hatta forumda konu açtım ama nedenini bir türlü bulamadım.

Hocam sisteminizi yazabilir misiniz? GTA 5 de olan sorun GTA 5'den kaynaklı diye biliyorum ama diğerlerini bilemiyorum ekran kartını garantiye göndermeyi düşünüyorum ama sorun yok diye geri gönderirlerse ondan korkuyorum

Hocam sisteminizi yazabilir misiniz? GTA 5 de olan sorun GTA 5'den kaynaklı diye biliyorum ama diğerlerini bilemiyorum ekran kartını garantiye göndermeyi düşünüyorum ama sorun yok diye geri gönderirlerse ondan korkuyorum.

Aynen bende ekran kartını garantiye göndermeyi düşünüyorum. Benim ekran kartında WattMan, coil whine, oyunlarda drop olunca ekran kartı kullanımı 0'a düşme falan da var.

Geri
Yukarı