Oyunda yeteri kadar FPS alınmasına rağmen hiç akıcı değil

Daha fazla  
Bilgisayarımın yenileme hızı 60 FPS fakat oyunlarda 60 FPS alsam bile oyun bana hiç akıcı gelmiyor. Mesela şöyle Rainbow oynuyorum 100 FPS alıyorum ama tabii ki yine de 60 FPS görüyorum. Fakat mesela kafamı çevirdiğimde FPS düşmüyor fakat oyun o kadar kasıyor ki yani hiç akıcı gelmiyor 30 FPS gibi geliyor. LoL oynarkende öyle bazen oluyor LoL'de bu sorun bazı zamanlarda olmuyor. 60 FPS alıyorum fakat daha düşük geliyor. Bu sorun için çözüm var mı? Psikolojik değil bu arada ciddi şekilde arkadaşımda fark etti böyle bir sorun var.

Bilgisayarlarda anlık FPS değerine değil %1 ve % 0.1 FPS değerlerine bakılır, bilgisayarlar konsollar gibi oyun odaklı çalışmıyor ne yazık ki oyunlarda bilgisayara göre optimize edilmiyor, arka planda çalışan uygulamalar, birbirine denk olmayan bileşenler, oyunun optimizasyonunun kötü olması, bileşenlerin oynanan oyun için yeterli olmaması bu ve bunun gibi birçok sebep %1 ve %0.1 FPS oranında istikrar sağlamaz, oyunun donup takıldığını bu değerlerden anlayabilirsin.

V-sync açınca düzeliyor mu?
hayır fps bu sefer düşüyor
0.1 FPS durumunuza bakın.
nasıl bakabilirim
Bilgisayarlarda anlık FPS değerine değil %1 ve % 0.1 FPS değerlerine bakılır, bilgisayarlar konsollar gibi oyun odaklı çalışmıyor ne yazık ki oyunlarda bilgisayara göre optimize edilmiyor, arka planda çalışan uygulamalar, birbirine denk olmayan bileşenler, oyunun optimizasyonunun kötü olması, bileşenlerin oynanan oyun için yeterli olmaması bu ve bunun gibi birçok sebep %1 ve %0.1 FPS oranında istikrar sağlamaz, oyunun donup takıldığını bu değerlerden anlayabilirsin.
nasıl bakabilirim peki bu değerlere

@Hüseyin Elyasa Palak
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
WhatsApp Image 2022-03-12 at 17.05.07.jpeg

Hocam rainbow da böyle gösteriyor hiç anlamıyorum ama

Yeni konular

Geri
Yukarı