Çözüldü Oyundayken Discord sesi robotlaşıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FreYr3162

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450M S2H, Ryzen 5 5600, Gigabyte Gaming OC Pro RTX 2060, G.Skill 2x8 GB 3000MHz CL16, Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM, Samsung 860 EVO 500 GB M2 SSD, Pny CS900 480 GB, Cougar 700W PSU
Oyun oynarken arkadaşlarımla Discord üzerinden konuşuyoruz. Oyundayken ara ara hem onların sesi robotlaşıyor hem de oyun sesinde robotlaşmalar oluyor. Pingim yükseliyordur diye düşünmeyin Superonline Fiber kullanıyorum ve Discord pingim sabit görünüyor. Kulaklıktan dolayı mıdır yoksa farklı bir donanımsal problem mi vardır? Format attım çözülmedi çünkü. Kulaklığım Logitech G430 5 senelik kulaklık.

Çözüm
Oyun oynarken arkadaşlarımla Discord üzerinden konuşuyoruz. Oyundayken ara ara hem onların sesi robotlaşıyor hem de oyun sesinde robotlaşmalar oluyor. Pingim yükseliyordur diye düşünmeyin Superonline fiber kullanıyorum ve Discord pingim sabit görünüyor. Kulaklıktan dolayı mıdır yoksa farklı bir donanımsal problem mi vardır? Format attım çözülmedi çünkü. Kulaklığım Logitech G430 5 senelik kulaklık.

Kulaklık ile alakalı dostum kulaklığın giriş ve çıkış birimleri düzgün seçilmemiş discordan girişi bilgisayar mikrofonu çıkışı da kendi kulaklığınız olarak seçerseniz oyunda da Discord'a da sorun çözülür. Eğer yardımcıyı olduysam en iyi çözüme tıklayabilirsiniz.
Problem Discord ayarları ile ilgilidir diye tahmin ediyorum.

Ben de aynı sorunu yaşadığım için biliyorum. Her gün aynı sorun yaşıyorum ve yalnızca bir ayar verdiğimde düzeliyor.
1644240675684.png

Bakın bu sizin çıkış cihazlarınız bende 2 adet kulaklık görünüyor büyük ihtimalle sizde de birden fazla çıkış vardır 2 kulaklığın sesini de deneyin olanı seçin veya giriş ve çıkış aygıtları arasında farklı kombinasyonlar deneyin büyük ihtimalle düzelecektir.
Bilgisayarım masaüstü olduğu için sadece kulaklığın mikrofonu mevcut başka giriş aygıtım yok, görünmüyor zaten.

Tamam tek giriş aygıtı o ise seçin ve farklı kombinasyonlar deneyin çıkışları değiştirin.
1644240675684.png

Bakın bu sizin çıkış cihazlarınız bende 2 adet kulaklık görünüyor büyük ihtimalle sizde de birden fazla çıkış vardır 2 kulaklığın sesini de deneyin olanı seçin veya giriş ve çıkış aygıtları arasında farklı kombinasyonlar deneyin büyük ihtimalle düzelecektir.

Tamam tek giriş aygıtı o ise seçin ve farklı kombinasyonlar deneyin çıkışları değiştirin.

Düzelmez ise 𝐇𝐚𝐜𝐤𝐇𝐢𝐭𝐚 𝓟𝓮𝓴𝓮𝓻#7031 bana buradan ulaşabilirsiniz size yardımcı olurum.
Size yardımcı olabildiğime çok sevindim. Çözüm olarak işaretlediğiniz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı