Oyundayken "Displayport No Signal" hatası

steelgraphics

Kilopat
Daha fazla  
Evet başlıkta da görebileceğiniz üzere oyun oynarken bir anda ekran kararıyor ve ekranda Displayport No Signal yazısı çıkıyor. Asus VG248QE. Displayportu çıkarım taksam da, monitörün her şeyini çıkarıp taksam da düzelmiyor. Düzeltmenin tek yolu bilgisayarı kapayıp açmak oluyor ki bu da oyun dosyalarına zarar verip silinmesine sebep oluyor. Beni tedirgin eden şey bu ekranın gitmesi her zaman belli bir FPS drop ya da etkileşim olunca oluyor ve tek çözümün bilgisayarı kapayıp açmak olması beni Güç Kaynağında bir sorun olduğuna götürüyor. Sizce sorun nedendir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür hatanın genelde 3 tip sorunu olur.
Kasa ile monitör arasındaki kabloda bozulmuş olabilir yada eskisi kadar iyi çalışmıyor da olabilir. Kabloyu başka yerde deneme şansınız varsa denerseniz iyi olur.

İkincisi olarak monitörün diğer girişlerinde sorun olmayabilip Dislayport'unda sorun olabilir.

Üçüncü olarak monitör ayarlarında hangi girişten görüntü almayı seçebildiğiniz bir seçenek olması gerek monitör ayarlarından kendiniz manuel olarak display portu seçtiğinizde görüntü gelebilir.

Bende de oyuna girince ekran kararıp geliyor. Monitörü hiç oynatmayın aşağı yukarı. Sürekli sabit kalsın. Bir de böyle deneyin. Bende ASUS VG245H kullanıyorum monitörü yukarı kaldırıyorum sonra aşağı indiriyorum oyuna giriyorum ekran gidip geliyor. Kabloyu söküp takınca düzeliyor.

Kablo ile ilgili bir sorun değil hatta değiştirdim bu 2. kablo dvi da da aynı sorun vardı displayportta da aynı sorun var. Ayrıca monitör gidince bilgisayarı yeniden başlattığımda sağda bir bildirim geliyordu ancak artık gelmiyor o nedenden ötürü tam olarak gelen mesajı yazamıyorum. Sizce bu güç kaynağı kaynaklı bir sorun mu ?

Paugge diye bir DP kablo kullanıyorum. 80 liraya almıştım. Ancak dediğim gibi display porttan olamaz zaten aynı sorun DVI-D Dual Link kullanırken de vardı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı