Oyundayken ekran gidiyor ama kasa çalışıyor

Kuzencoo

Femtopat
Daha fazla  
Hazır sistem olarak aldım kasayı. Ekran kartını NVIDIA Experience'tan yüklemiştim. İlk başlarda kendiliğinden ekran kapanıyordu durduk yere. Belli bir kriter yoktu.
ASUS'un kendi sitesinden indirdim driveri. Sorun çözüldü gibi oldu bir daha kapanmadı. Daha sonra oyun vs oynarken ara ara kapanıyordu.
Şimdi çok daha sık yapmaya başladı. Masaüstünde 4 saat boş şekilde açık bıraktım bir şey olmadı hiç. Sonra PUBG açtım. Giriş introsunun ortasında ekran yine gidiyor.
Kasa çalışıyor fakat görüntü yok. no signal veriyor. Kasa monitöre display kablo ile bağlı. Aldığım yere mail attım geri göndereceğim çözsünler ama daha önce yaşayan var mı aranızda diye sormak istedim?

Intel Core i5-12400F
ASUS TUF Gaming B660M-E D4.
ASUS TUF Gaming GeForce RTX 3070 Ti OC V2.
Kingston 8 GB (2x8GB) Fury Beast siyah DDR4 3200MHz.
MWE 650W 80+ PSU.

Ekran: ASUS VG27AQ1A - 2K monitör.

İşin garip yanı; geçen gün 3 4 saat aralıksız pubg oynadım sıkıntısız. Pc kapadım çıktım. Akşam geldim tekrar girdim. 1 saat oynadıktan sonra ekran gitmeye başladı yine.
Ekran gidince reset atıyorum normal açılıyor pc. oyuna giriyorum 2dk olmadan yine gidiyor ekran.

Sorunu %100 olarak çözemedim. Aldığım yere yazdım cevap bekliyorum.

Kendi tahminlerim sonucu psu yetmeyebilir diye düşündüm ve oyunları vs. 2k değilde 1080 olarak açtım. Tüm grafik ayarlarım ultraydı . Yüksek-Orta karışımına getirdim. Kasadaki RGB leri kapattım. Yani kasanın kullanabileceği tüm elektriği minimum hale getirdim.

4 saat aralıksız oyundaydım bugün 1 kere bile sorun çıkmadı.
Ama isyanım şu yönde satıcı site bir hazır sistem satıyor. Ama psu yetersiz kalıyor. Saçmalıktan başka bir şey değil.

Tabi sorunun bu olduğuna %100 emin değilim. Ama deneme yanılmayla gördüğüm sonuç bu.

Geri
Yukarı