Oyundayken PC'nin Kapanıp "Secure Boot Violation" Hatası Vermesi

OrkunDoğan

Kilopat
Daha fazla  
hataa.jpg

Arkadaşlar PUBG oynuyordum PC pat diye kapandı, açınca böyle bir hata verdi.
Çok ilginç bir şey daha oldu bir dosyayı Winrar'dan çıkarınca bozuk dosya hatası veriyor. Steam açınca durmadan güncelleme alıyor, oyunlara girmiyor. PC'den bütün bileşenleri çıkarıp açınca düzeliyor, aynı dosya Winrar'dan çıkınca hata vermiyor, Steam güncelleme almıyor oyunlara giriyor. Bilim adamları incelemeli çok ilginç ilk defa karşılaştım böyle bir hata ile.

1.5 ay öncede PSU hatası almıştım onun ile alakası olabilir mi? O hatanın resmi:
hataa1.png

Güç kaynağınızın markasını ve modelini belirtin. Ek olarak işlemci ve ekran kartınızı belirtin. Büyük ihtimalle güç dalgalanmasında güç kaynağı sabit diske zarar verdi. İkinci resimde güç kaynağından dengesiz güç geldiğini ve anakartın bilgisayar gücünü kestiği yazıyor. İlk resimde de sabit diskte sıkıntı olduğunu ve kontrol etmenizi önerdiğini söylüyor.

Güç kaynağı yeterli. HD Tune Pro ile Health sayfasının tamamının görselini paylaşın. Ardından Error Scan sayfasından Quick Scan tuşu tikli olmadan tarama yaptırın. İşlem bittiğinde o sayfanın da görselini paylaşın.

Güç kaynağı yeterli. HD Tune Pro ile Health sayfasının tamamının görselini paylaşın. Ardından Error Scan sayfasından Quick Scan tuşu tikli olmadan tarama yaptırın. İşlem bittiğinde o sayfanın da görselini paylaşın.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 48
  • 132.png
    132.png
    14,8 KB · Görüntüleme: 40
Oyunlar bu disk üzerinde mi kurulu? Eğer bu disk üzerinde kuruluysa bir sıkıntı görünmüyor. Sabit disk varsa testi onun için de tekrarlayın. Yine sorun çıkmazsa hata Windows kaynaklı olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı