Oyundayken Sapphire RX 590 Nitro+ bilgisayarın tamamen donması

Grapis

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,

Sistemim;
Ekran Kartı:
Sapphire RX 590 Nitro+ Special Edition 8 GB GDDR5 256Bit DX12
İşlemci:
AMD Ryzen 5 2600 3.4GHz-3.9GHz 6/12 19MB Soket AM4 65W 12NM Wraith Stealth Fanlı İşlemci
RAM:
Corsair Vengeance LPX 8 GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah RAM
Anakart:
MSI B450 Tomahawk AMD B450 AM4 Ryzen Soket 3466MHz O.C DDR4 USB 3.1 DVI&HDMI
Depolama:
Adata SU630 3D Nand 2.5" SATA 3.0 SSD Disk 240GB
Power Supply:
Rampage RGB-850 850W 80 Plus Gold Sertifikalı RGB Ledli Full

Oyun oynarken bilgisayarım birden donuyor. Ekran sabit olarak kalıyor hiçbir komut işlevini yerine getirmiyor.
Bilgisayarı manuel olarak resetlediğim zaman sorun olmadan bilgisayarım açılıyor fakat sadece oyuna girdiğimde bu hatayı alıyorum.

Bazen bir oyunda 6 saat oynadığım oluyor ve bir sıkıntı olmuyor. Fakat bu hata bir kez olduysa o gun boyunca oyun ile ilgili hiçbir şey yapamıyorum.

Destekleriniz için şimdiden teşekkurler.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU Kalitesiz , büyük ihtimal psu dan kaynaklıdır.Eğer sistemi yeni aldıysanız faturayla beraber iade ediniz.
Merhabalar hepsini kendim aldığım için hazır bir sistem değil teşekkurler yorum için.
8GB RAM günümüz için yeterli gelmeyebiliyor. PSU kalitesiz bir marka olsa bile yetmeme durumu olacağını sanmıyorum. OCCT ile PSU testi yapabilirsiniz. Oyun içi değerleri MSI Afterburner ile atabilir misin?
Merhabalar yorum için teşekkurler akşam test edip konuya yazacağım.
Farklı bir konuda bios update ile bu tarz bir sorunun giderildiği yazılmış.
Bununla ilgili yine akşam test yapıp konuya yazacağım.
Teşekkurler yorum için.
Bios güncellemesi işe yaramadı.
OCCT ile tüm testleri 15 dakika olarak yaptım hiç bir sorun yoktu oyuna girdiğimde atıyordu yine.
sonrasında Grafik kartında bios switch alanını performans modundan çıkardım.Problemsiz olarak 3 saat oyun oynadım 0 donma oldu.

1 hafta boyunca test edeceğim bu şekilde daha sonrasında olanları buraya aktarıp konuyu kapatabiliriz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı