Oyunlar 5 dakika sonra kasmaya başlıyor

Arkadaşlar Teamviewer aracılığı ile arkadaşımızın derdini yakından inceleme fırsatım oldu.
Yük altında iken CPU adeta %100'ü bile aşmaya çalışıyor, öte yandan GPU serçe parmağı ile hallediyor işleri.
Ben işlemcinin modelini yüksek sanmış ve RAM yetmezliği teşhisi koymuştum ilk başlarda. Lakin işlemcinin yük altında ki bu tavrını gördükten sonra yaptığım ufak araştırmalara ve @Nayeon arkadaşımızın verdiği bilgiye göre 20 dolara ali ekspresten alınmış bir işlemci olduğunu anladım. Burada yaşananların darboğaz olduğu aşikar. 990TL'ye alınmış bir ekran kartının 20 dolara alınmış bir işlemciyle çalıştırılması söz konusu. Şimdi yapmamız gereken kendisine çok daha iyi bir işlemci önermek.
İyi forumlar.

Arkadaşlar Teamviewer aracılığı ile arkadaşımızın derdini yakından inceleme fırsatım oldu.
Yük altında iken CPU adeta %100'ü bile aşmaya çalışıyor, öte yandan GPU serçe parmağı ile hallediyor işleri.
Ben işlemcinin modelini yüksek sanmış ve RAM yetmezliği teşhisi koymuştum ilk başlarda. Lakin işlemcinin yük altında ki bu tavrını gördükten sonra yaptığım ufak araştırmalara ve @Nayeon arkadaşımızın verdiği bilgiye göre 20 dolara ali ekspresten alınmış bir işlemci olduğunu anladım. Burada yaşananların darboğaz olduğu aşikar. 990TL'ye alınmış bir ekran kartının 20 dolara alınmış bir işlemciyle çalıştırılması söz konusu. Şimdi yapmamız gereken kendisine çok daha iyi bir işlemci önermek.
İyi forumlar.

Arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum, @Hakan Yıldız ' a çok teşekkür ediyorum. Bayağı bir uğraştı.
Arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum, @Hakan Yıldız ' a çok teşekkür ediyorum. Bayağı bir uğraştı.

Ancak aklıma hala takılan 2 soru var. 1.'si Neden 4GB RAM ile daha uzun süre kasmadan oynayabiliyordum da 8GB RAM ile direk kasmaya başlıyordu.

2.'si ise forumda en az 5 kere konu açmışımdır. Xeon X5460 ile hangi kartı alayım. Xeon X5460 alayım mı? gibisinden. Kimse de alma dememiş:kararsız:

Neden 4GB RAM ile daha uzun süre kasmadan oynayabiliyordum da 8GB RAM ile direk kasmaya başlıyordu.
Bu zavallı işlemci tek seferde 4GB hamur yoğururken, 6-7GB hamur verdik eline. Tek mantıklı açıklamanın bu olduğuna inanıyorum.

İşte bunun için yeni bir konu açmak çok faydalı olur. 775 pin hakkında pek bilgim yok favori pinim 1155.:p

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı