Çözüldü Oyunlar 60 Hz'e sabitlendi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wolynx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, son 1-2 haftadır oyunlarda FPS 60'ı geçmiyordu. Özellikle Wolfenstein oynarken fark ettim. Akıcı görüntü kendini kasan bir görüntüye bıraktı.
CS:GO'da yüksek FPS alıp 144 olarak yansıyordu bana. Her neyse artık her oyunda 60 FPS'ye sabitliyor. VSync oyunlarda açık ya da kapalı fark etmiyor.

Laptop olduğundan NVIDIA denedim masasında çözünürlük değiştirme ayarları yok.
Görüntü ayarlarında da PC 144 seçili durumda.

Sorunun kaynağı ne olabilir? Format atmak istemiyorum. Çünkü sonrasında beni çok uğraştıracak nedenler var...

Çözüm
Çözdüm tamam.
Nvidia Denetim masasından ayarları "Geri yükle" dedim. Yeniden başlatyaptım. Oyuna girmeden önce başlatma seçeneğine -freq 144 dedim ama ne kadar işe yarıyor kodu yazmam bilmiyorum.

Bunu yaptıktan sonra CS, Wolfenstein, Little Nightmare gibi oyunlarda 60Hz sorunu çözülmüş oldu.
Hocam kullandığınız çözünürlük yüzünden de kaynaklanıyor olabilir. Mesela 1600x1200 çözünürlüğü 60Hz'e sabit. Çözünürlüğü değiştirip deneyin.

Çözdüm tamam.
Nvidia Denetim masasından ayarları "Geri yükle" dedim. Yeniden başlatyaptım. Oyuna girmeden önce başlatma seçeneğine -freq 144 dedim ama ne kadar işe yarıyor kodu yazmam bilmiyorum.

Bunu yaptıktan sonra CS, Wolfenstein, Little Nightmare gibi oyunlarda 60Hz sorunu çözülmüş oldu.

Çözüm

Geri
Yukarı