Oyunlar arada takılıyor

Sistem i7 10750h + gtx 1660ti 16 gb ram 512 gb SSD Laptop.Sıcaklık normal aslında o kullanılan toplam rami gösteriyor boşta 8 gb daha var.Oto kayıt noktalarında ve ağır oyunlarda saliselik takılmalar oluyor nadiren.Sadece bende mi oluyor diye merak ettim sadece.
Ram probleminiz yok, Laptop ise sıcaklık görmezden gelinebilir. Sorununuz sadece Forza Horizon 4'de oluyordur muhtemel o oyunun da optimizasyonu kötü zaten. Bizzat bende 16GB RAM ile oynuyorum bende de takılmalar ve çökmeler oluyor.

RAM probleminiz yok, Laptop ise sıcaklık görmezden gelinebilir. Sorununuz sadece Forza Horizon 4'de oluyordur muhtemel o oyunun da optimizasyonu kötü zaten. Bizzat bende 16 GB RAM ile oynuyorum bende de takılmalar ve çökmeler oluyor.

Oyun NFS Heat, FH4'te hiç takılma sorunu yaşamadım Game Pass platformunda oynuyordum. Ama dediğiniz gibi takılma problemi Steam üzerinden oynadığımda oluyordu.

Sistem i7 10750H + GTX 1660 Ti 16 GB RAM 512 GB SSD Laptop. Sıcaklık normal aslında o kullanılan toplam RAM'i gösteriyor boşta 8 GB daha var. Oto kayıt noktalarında ve ağır oyunlarda saliselik takılmalar oluyor nadiren. Sadece bende mi oluyor diye merak ettim sadece.

Aslında sorun çok basit. Bu bir laptop ve ısınmak yerine frekans düşürmeyi tercih ediyor. Frekansı aniden düşürdüğünde ise drop oluyor. Uzun süredir laptop kullanan biri olarak şahsi kanaatim bu. Eğer bilgisayarınız bir oyun bilgisayarı ise kaliteli bir termal macun ve bakım yaptığınız takdirde bir sorun yaşamazsınız. Eğer sorun devam ederse laptop soğutucularının bazıları gerçekten işe yarıyor bu biraz da bilgisayarınızın tasarımına bağlı ama onu da araştırıp bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı