Oyunlar bazen kasarken bazen kasmıyor

Deniz Eymen Yaz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar örnek verelim CS:GO, Valorant gibi oyunlarda bazı günler hiç sıkıntısız hiç kasmadan oynayabiliyorken, bazı günler gerçekten oyun çok kasıyor. Acaba bunun sebebi nedir?

Arkada işlemciyi, ekran kartını veya bellekleri çok fazla kullanan işlemler açık olabilir. Onlara dikkat etmeye çalışırsanız güzel olur.

Kaç FPS alıyorsun.

50-60 normalde ancak bazen 100'e kadar çıktığını görüyorum(o zamanlarda oyunda FPS düşmesi oluyor zaten)oyun oyunda çok FPS düşmesi olduğunu anlayınca nedense 30 FPS'e sabitliyor ve hiç FPS düşmesi olmuyor. Ama oynanış çok rahatsız oluyor. Dediğim gibi bazı günler böyleyken bazı günler hiç sorunsuz oynayabiliyorum.
Arkada işlemciyi, ekran kartını veya bellekleri çok fazla kullanan işlemler açık olabilir. Onlara dikkat etmeye çalışırsanız güzel olur.

Örnek verirseniz güzel olur.

50-60 normalde ancak bazen 100'e kadar çıktığını görüyorum(o zamanlarda oyunda FPS düşmesi oluyor zaten)oyun oyunda çok FPS düşmesi olduğunu anlayınca nedense 30 FPS'e sabitliyor ve hiç FPS düşmesi olmuyor. Ama oynanış çok rahatsız oluyor. Dediğim gibi bazı günler böyleyken bazı günler hiç sorunsuz oynayabiliyorum.

Örnek olarak arkada antivirüs tarama yapıyor olabilir, bu bellekleri biraz zorlar ve diske yük bindirdiği için droplara sebep olur.

Görev yöneticisi açın ve arka planda işlemci ve ekran kartını yoran her şeyi kapatın.

Geri
Yukarı