Oyunlar geç açılıyor ve buglar oluyor

Gapirkont

Kilopat
Yaklaşık 6-7 ay kadar önce Red Dead Redemption 2'yi bir kere bitirdim. Ne bir bugla karşılaştım ne de geç açılma gibi bir sorunla. 2 gün önce oyunu tekrardan indirdim ve oynuyorum ancak hem oyun öncekine kıyasla çok geç açılıyor hem de çok fazla bug oluyor. Oyundan soğudum buglar yüzünden. Sorunun SSD'den kaynaklandığını düşünüyorum, herhalde oyuna yeni güncellemeler geldiği için geç açılıp buglar oluyor olamaz. Bug sorununu sadece RDR 2'de yaşıyorum ancak geç açılma sorunu CS:GO'da da var. Denemek için botlara karşı map açıyorum ve girmesi 1 dakikayı buluyor. Önceden 15 20 saniyede açılıyordu. Kioxia Exceria 500 GB M.2 SSD kullanıyorum ve sağlık durumu %80. Sorun SSD'den mi kaynaklanıyor sizce? Format atarsam düzelebilir mi? Nasıl çözebilirim bu sorunu?
NOT : Oyunum orijinal, Steam üzerinden oynuyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    352,3 KB · Görüntüleme: 21
CrystalDiskMark ile okuma yazma değerlerine bakıp fabrika değerleri ile karşılaştırın, ciddi bir düşüş var ve garantili ise göndermenizi öneririm.

Değerler bu şekilde hocam. Fabrika verileri ise 1700/1600 diye biliyorum. Garantilik bir durum var mı sizce?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    24,2 KB · Görüntüleme: 9
Değerler bu şekilde hocam. Fabrika verileri ise 1700/1600 diye biliyorum. Garantilik bir durum var mı sizce?

Yazma düşmüş biraz fakat hala yüksek bir değer oyunu etkilemez. Ekran Kartına 3D Mark ile Firestrike testi yapın belki ekstra bir de Superposition Benchmark ile 1080p Extreme de ekran kartın stabilitesini ve değerlerini test edin.

Yazma düşmüş biraz fakat hala yüksek bir değer oyunu etkilemez. Ekran Kartına 3D Mark ile Firestrike testi yapın belki ekstra bir de Superposition Benchmark ile 1080p Extreme de ekran kartın stabilitesini ve değerlerini test edin.

İndiriyorum şu an. Kartın stabilitesini ve değerlerini test edin derken, test aşamasında görüntü bozulması vs. gibi bir şey olup olmadığına mı bakmalıyım?

İndiriyorum şu an. Kartın stabilitesini ve değerlerini test edin derken, test aşamasında görüntü bozulması vs. gibi bir şey olup olmadığına mı bakmalıyım?

Görüntüde gitme gelme, bozulma, yeşil ekran veya karıncalı ekran vs. vermesi veya sistemin reset atması. Bunun yanı sıra sıcaklık ve Core clock ile Memory clock gibi performans açısından önemli değerlerde bakmalısınız.

SSD'lik bir durum yok. Yazma hızı düşük olsa bile oyunda okuma hızına bakar. Başka bir sorununuz var. Ekran kartında bir sorun olabilir.

Görüntüde gitme gelme, bozulma, yeşil ekran veya karıncalı ekran vs. vermesi veya sistemin reset atması. Bunun yanı sıra sıcaklık ve Core clock ile Memory clock gibi performans açısından önemli değerlerde bakmalısınız.

Ekran kartımı overclocklu şekilde kullanıyorum yaklaşık 4-5 aydır. Çeşitli testler yaptım ve stabil durumda, sıcaklık değerleri vs. de gayet iyi 72-73 dereceyi geçmiyor. Testi yaparken stok hale getirmeme gerek var mı kartı, bu şekilde mi yapayım?

Yeni konular

Geri
Yukarı