Oyunlar geç açılıyor ve buglar oluyor

Gapirkont

Kilopat
Yaklaşık 6-7 ay kadar önce Red Dead Redemption 2'yi bir kere bitirdim. Ne bir bugla karşılaştım ne de geç açılma gibi bir sorunla. 2 gün önce oyunu tekrardan indirdim ve oynuyorum ancak hem oyun öncekine kıyasla çok geç açılıyor hem de çok fazla bug oluyor. Oyundan soğudum buglar yüzünden. Sorunun SSD'den kaynaklandığını düşünüyorum, herhalde oyuna yeni güncellemeler geldiği için geç açılıp buglar oluyor olamaz. Bug sorununu sadece RDR 2'de yaşıyorum ancak geç açılma sorunu CS:GO'da da var. Denemek için botlara karşı map açıyorum ve girmesi 1 dakikayı buluyor. Önceden 15 20 saniyede açılıyordu. Kioxia Exceria 500 GB M.2 SSD kullanıyorum ve sağlık durumu %80. Sorun SSD'den mi kaynaklanıyor sizce? Format atarsam düzelebilir mi? Nasıl çözebilirim bu sorunu?
NOT : Oyunum orijinal, Steam üzerinden oynuyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    352,3 KB · Görüntüleme: 21
Ekran kartımı overclocklu şekilde kullanıyorum yaklaşık 4-5 aydır. Çeşitli testler yaptım ve stabil durumda, sıcaklık değerleri vs. de gayet iyi 72-73 dereceyi geçmiyor. Testi yaparken stok hale getirmeme gerek var mı kartı, bu şekilde mi yapayım?

Stock ve OC hallerinde oyunlarda bir fark oluyor mu stabilite de?

Yeni konular

Geri
Yukarı