Oyunlar hata vermeden kapanıyor

cenker şeker

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımı yeni aldım, bütün her şeyi de güncel. Sistemim de iyi olmasına rağmen hangi oyun olursa olsun Valorant - GTA 5 - Forza vb gibi oyunlarda sanki alt F4 atmışım gibi önce donup 3 saniye sonra da kapanıyor ve bir hata koduyla da karşılaşmıyorum. Bu konuyla alakalı yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Denetim Masası>Güç Seçeneklerine gir, hangi ayar seçiliyse tasarruf-dengeli-performans ona tıkla, ardından gelişmiş güç seçeneklerine gir, bir pencere açılacak orada listede aşağıya inersen işlemci güç yönetimi adlı bir sekme göreceksin. O sekmelerde, en düşük işlemci performansını %50, soğutma etkin, en yüksek işlemci performansını %95 yap kaydet ve yeniden başlat.

Denetim Masası>Sistem Özellikleri>Gelişmiş>Performans sekmesinden oyunlar ve windows hangi diske kuruluysa o diskin ram kullanımı arttır. Toplam bellek 8 gb ise, Gta5 için gereken 4000-5000 arası bir ram paylaşımı belirle. Yeniden başlat.

Denetim Masası>Güç Seçeneklerine gir, hangi ayar seçiliyse tasarruf-dengeli-performans ona tıkla, ardından gelişmiş güç seçeneklerine gir, bir pencere açılacak orada listede aşağıya inersen işlemci güç yönetimi adlı bir sekme göreceksin. O sekmelerde, en düşük işlemci performansını %50, soğutma etkin, en yüksek işlemci performansını %95 yap kaydet ve yeniden başlat.

Denetim Masası>Sistem Özellikleri>Gelişmiş>Performans sekmesinden oyunlar ve windows hangi diske kuruluysa o diskin ram kullanımı arttır. Toplam bellek 8 gb ise, Gta5 için gereken 4000-5000 arası bir ram paylaşımı belirle. Yeniden başlat.
hocam dediklerini uyguladım şimdilik pek bir sıkıntı yok gibi gözüküyor sağol teşekkür ederim

hocam dediklerini uyguladım şimdilik pek bir sıkıntı yok gibi gözüküyor sağol teşekkür ederim
Bazı oyunlarda vrami nasılsa yetiyor diye grafiklere fazla abanırsanız da masaüstüne geri atabiliyor aklınızda bulunsun. Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız, oyunları önce bir experiencedan optimize ettirin. Ardından msi afterburnerdan takip ederek, ideal FPS ve grafik kalitesini kendiniz deneye deneye elle ayarlarsınız sisteminize göre. Kolay gelsin.

Geri
Yukarı