Oyunlar hata vermeden kapanıyor

FrollaNN

Hectopat
Dün bilgisayara format attım. CS:GO, Rocket League yükledim. Oyunlar rastgele zamanlarda kapanıyor, kapandıktan sonra 2-3 dakika geçmeden kapanmaya devam ediyor. Sorunu nasıl bulabilirim?

PC'deki donanımlarınızı marka / model şeklinde yazar mısınız? Ekran kartı, işlemci, RAM boyutu vs..

Güncel ekran kartı sürücülerini yüklediniz mi?
Ekran kartı veya işlemciye sıcaklık kontrolü yaptınız mı?

Gigabyte B450M K, AMD Ryzen 5 5600, Gigabyte GeForce RTX 3060 Windforce OC 12 GB, G.Skill 3600MHz 8x2GB DDR4, Corsair 1TB MP600.

Dün güncel sürücüyü yüklediğimde aynı hatayı almıştım, DDU ile sildim Windows Update tekrar yükledi. Ancak sorun devam ediyor. Sıcaklıklar 60 derecedeydi.

Process Monitor kurup oyuna girdim hatayı yakaladım mı emin değilim ama linkini atayım. https://www.mediafire.com/file/ayox7quvp5jf30f/Logfile.zip/file

Attığınız loga bakacağım, ancak ilk etapta tüm Visual C++ kütüphanelerinin kurulu olduğuna emin olur musunuz bir?

Kurmadan önce denetim masası > program ekle / kaldırdan hangilerinin kurulu olduğuna da bakar mısınız? Birçoğu kurulu değilse hepsini silin, daha sonra attığım kütüphaneleri tek kurulumla kurabilirsiniz.

Son düzenleme:
Attığınız loga bakacağım, ancak ilk etapta tüm Visual C++ kütüphanelerinin kurulu olduğuna emin olur musunuz bir?

Kurmadan önce Denetim Masası > program ekle / kaldırdan hangilerinin kurulu olduğuna da bakar mısınız? Birçoğu kurulu değilse hepsini silin, daha sonra attığım kütüphaneleri tek kurulumla kurabilirsiniz.

Hepsini silip tekrardan yükledim.

Log dosyasında DirectX ile alakalı olabilecek problemler var.

C:\Windows\System32\d3d8.dll
C:\Windows\System32\d3d.dll

Bunları silin.

Daha sonrasında şu konuyu takip ederek DirectX'te eksik/bozuk olan dosyaları onarmayı deneyin.

Log dosyasında DirectX ile alakalı olabilecek problemler var.

Bunları silin.

Daha sonrasında şu konuyu takip ederek DirectX'te eksik/bozuk olan dosyaları onarmayı deneyin.

Böyle bir hata aldım.

Eki Görüntüle 1779047

Söylediğiniz System32 dosyalarını bulamadım.

@EgeN7 Hocam RAM hızım 3600MHz, işlemci Max 3200 MHz diyor sanırım alakalı mıdır?

Dosya Ekleri

• 1684075612136.png
    1684075612136.png
    2,9 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:

Geri
Yukarı