Oyunlar hızlanıp yavaşlıyor

ahmet672117

Hectopat
Shadow of Mordor, Crysis 2, The Forest gibi bir kac oyun var şu an PC'de. Oyun oynarken akıcılık bir anda slow motion gibi oluyor, sonra normale dönüyor. Bu 4 5 saniyede bir kendini tekrarlıyor. V Sync acinca da takılmalar oluyor. FPS düşük olduğundan mi kaynaklaniyor anlamadım. LOL, CS:GO falan oynarken bu sorunlarla karşılaşıyorum. Sorunu bir türlü çözemedim Radeon Software'dan falan birkac ayar yaptim, overclock falan sectim, bana misin demiyor. RX570 ve Ryzen 5 1200 kullaniyorum, 8 GB RAM'im var. Yardimci olabilirseniz çok güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam islemciyi daha iyisiyle değiştirirsiniz. Ya da overclock yaparsınız işlemciye ama normalde darboğaz olmaması lazım o işlemci ve ekran kartı ikilisine.
Fotoğraf atma şansınız var mı değerlerin?
Gpu düşme sorununu çözdüm şimdi 98 97 falan kullaniyor fps de gayet iyi ama nedense hala oyun kasiyor gibi geliyor vsync acinca biraz düzeliyor ve sunu farkettim oyunu windowed modda oynayinca daha akici oluyor hic kasmiyor cok sacma ama bunu nasil çözüncem hic bir fikrim yok

Dosya Ekleri

• 15807494996865109004445414787684.jpg
    15807494996865109004445414787684.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 95
Hocam AMD settingsi açın ve bu menüye gelin buradaki gibi her ayarı kapatın ve vsync de açık kalsın tam ekranda oynamaya devam edin..

Dosya Ekleri

• 1578316810226.png
    1578316810226.png
    75,8 KB · Görüntüleme: 87
Hocam Radeon chill açık mı kontrol edin açıksa onu bir kapatın.
Vallahi o özellikler ne işe yarıyor ben de bilmiyorum.
Eğer hala 50 FPS sabit kalıyorsa hocam yapacağınız bir ayar daha var ama bilgisayarda değilim şuan nasıl acacaginizi tam hatırlamıyorum maalesef

Hocam Radeon chill açık mı kontrol edin açıksa onu bir kapatın.
Vallahi o özellikler ne işe yarıyor ben de bilmiyorum.
Eğer hala 50 FPS sabit kalıyorsa hocam yapacağınız bir ayar daha var ama bilgisayarda değilim şuan nasıl acacaginizi tam hatırlamıyorum maalesef
Aynen kapadim 50 de sabit hala hocam düzelmedi onuda musait bi zamanda yazarmisiniz gercekten cok teşekkür ederim kac gündür bunla ugrasiyorum sonunda adam gibi oyun oynayabildim.

Hocam en kısa zamanda tekrar döneceğim size
Hocam Windows 7 de şöyle bir yer aciyorduk.
Masaüstüne Sağ tık görüntü ayarları deyince burası açılıyordu.IMG_20200203_203605.jpg
Gelişmiş seçenekler yazıyor sağ tarafta (advanced settings bu fotoda)
Orayı açınca bu sekme gelecek.
IMG_20200203_203548.png
Burada monitör u seçip Hz ayarlayin hocam monitorunuz kaç destekliyorsa en yüksek o yazar zaten bu kısımda o secenegi seçin kaydedin.

Son düzenleme:
Hocam en kısa zamanda tekrar döneceğim size
Hocam Windows 7 de şöyle bir yer aciyorduk.
Masaüstüne Sağ tık görüntü ayarları deyince burası açılıyordu.Eki Görüntüle 496248
Gelişmiş seçenekler yazıyor sağ tarafta (advanced settings bu fotoda)
Orayı açınca bu sekme gelecek.
Eki Görüntüle 496250
Burada monitör u seçip Hz ayarlayin hocam monitorunuz kaç destekliyorsa en yüksek o yazar zaten bu kısımda o secenegi seçin kaydedin.
Benim 144 hz 32 bit yaziyo en yüksek onu seçtim hocam. Teşekkür ettim yardimlariniz için

Sonradan yazılan dışında, bu mesajda kastettiğiniz nedir? Nasıl çözdünüz, paylaşırsanız seviniriz?.
Gpu düşme sorununu çözdüm şimdi 98 97 falan kullaniyor fps de gayet iyi ama nedense hala oyun kasiyor gibi geliyor vsync acinca biraz düzeliyor ve sunu farkettim oyunu windowed modda oynayinca daha akici oluyor hic kasmiyor cok sacma ama bunu nasil çözüncem hic bir fikrim yok.
Bu mesajda.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı