Oyunlar için Linux vs Windows

Valorant gibi Linux'ta desklenmeyen anti cheat'e sahip oyunlar oynuyorsan çalışmaz, onun haricindeki tüm oyunları Linux ve Windows oyunu olması fark etmeksizin oynayabiliyor ve daha fazla FPS alıyorum Linux'ta.
Hikaye tabanli oynayacağım. Sorun olmaz.

Windows ve Linux, oyunlar için performans verme konusunda birbirlerine benzer. Ancak Windows genel olarak daha iyi performans sunar, fakat belirli bir oyun için Linux de iyi performans verebilir. En iyi performans için her iki sistemi de incelemek gerekir.
Windows update'den nefret ediyorum. Trojan'dan farksız.

Linux oyunlar için iyi bir işletim sistemi değil. Amacınız oyun oynamaksa Windows kurun.
Steam konsol için linux kullanıyor. Bu yüzden linux için oyunları daha optimize ediyordur. Deneyeceğim zaten yarına.

Linux kadar kanser bir OS görmedim oyun konusunda. Wİndows 10'da 60 FPS aldığım oyunda Linux'da 25 FPS aldım. Kısacası Wİndows.
Hocam driverdan tutun da oyunun desteğine kadar etkiliyor. Her oyunda iyi olmayabilir.

Bıktım custom windows'lardan :)

CSGO ve Minecraf'ta daha çok fps veriyor.
İşlemci ağırlıklı her iki oyun da. Bu yönden linux daha iyi olabilir.

Linux'ta daha fazla FPS alırsın fakat her oyun Linux'ta oynanmıyor.
Lutris wine vs. var olmadı onlarla oynarım. Oynanmiyorsa da yapacak birşey yok.

Son düzenleme:
Sisteminiz nedir?

CPU: AMD Ryzen 5 2600 (3.7 GHz +0.06v) | anakart: Gigabyte B450M S2H | GPU: Gigabyte RX 590 (1610 MHz/2300 MHz) | RAM: XPG Gammix D30 3000 MHz 8 GB X2 (3466 CL16) | SSD: WD SN570 500 GB | HDD: Seagate Barracuda 1 TB 7200 RPM | kasa: Cooler Master K500l.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı