Oyunlar neden crash verir?

Eren.Bayram.

Hectopat
Arkadaşlar oynadığım oyunlar bir süre crash veriyor, tekrar acmak zorunda kalıyorum. Gecen de Fortnite turnuva macinda crash verdi cok sinir oluyorum. Neden olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Process Monitör ile rapor oluşturup kendiniz inceleyip bulabilirsiniz. Bulamazsanız raporu paylaşın, arkadaşlar yardımcı olabilir.
Process Monitör ile rapor oluşturma linki bulamadım, inceleme linkini attım.

Her crash hatası Process Monitor ile çözülemiyor, yine de linki paylaşalım.

Yanlış anlamadıysam oyunu bir süre oynadıktan sonra crash yiyorsunuz. O halde Process Monitor ile pek bir şey bulabileceğimizi sanmıyorum. Oyun esnasında sıcaklıklara bakar mısınız? Belki de fazla ısındığı için oyundan atıyordur.

Yanlış anlamadıysam oyunu bir süre oynadıktan sonra crash yiyorsunuz. O halde Process Monitor ile pek bir şey bulabileceğimizi sanmıyorum. Oyun esnasında sıcaklıklara bakar mısınız? Belki de fazla ısındığı için oyundan atıyordur.
İslemci 50 derece ekran karti 58 derece ortalama.
Çoğu oyunda bi 10-15 dk sonra crash yiyorum

Kul yapımı sonuçta. :) Yazilimcinin her türlü senaryoyu vs bulmazı zor. Hataları raporlama seçeneği olan oyunlarda raporlarsanız ekip muhtemelen ilgilenir. Web tararfında da o kadar çok hata geliyor ki bundan dolayimi diye insan şaşırıyor. Oyunlarda ayrıca oyun motoru vs oluyor. O stabil bir donanim ve işletim sistemine göre kodlanıyor ama bazı donanımlar vs. standart dışına cıkabiliyorlar. LowLevel bir yazılım söz konusu ise bazen memory adresiyle alakalı bile sorun olabiliyor. Ram'iniz bir şekilde ilgili satırdaki veriyi veremeyebilir ve uygulama beklenen senaryonun dışına çıkıp zombi process oluşmasına sebebiyet verebilirim.

Bilgim çerçevesinde anlatmaya çalıştım; yanlışlarım varsa düzeltirsiniz. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı