Oyunlara Girince Ekran Renkleri Canlılığını Yitiriyor (Soluklaşıyor)

Smoky

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi,

Sırf bu sorunum yüzünden ve derdime çare bulabileceğinizi düşündüğümden forumunuza kayıt oldum. Çok uzatmadan derdimi anlatayım;

- Elimde Asus K555LN xo364-h model bir notebook'um var. Notebook ilk açılışında ekran biraz mavimsi (soluk) olarak açılıyor. Daha sonra "Smart Gesture" adlı program açıldıktan sonra (bu program açıldıktan sonra bilgisayar açılışını tamamlamış oluyor) ekran kendi canlı renklerine kavuşuyor. Fakat herhangi bir oyuna girdiğim zaman yine oyunun renkleri biraz soluyor. Oyunu alta alıp, masaüstüne dönünce, masaüstü tekrar canlı renklerine geri geliyor, oyuna girince yine aynı sorunla karşılaşıyorum. Ayrıca şöyle bir şey denedim; Notebook'umu harici bir monitöre bağladım. Oyunlara girdiğimde, monitörde hiç bir soluklaşma olmadı. Sizce buna ne sebep olabir, nasıl çözebilrim? @Recep Baltaş

Son düzenleme:
İntel HD Graphics ayarlarından Renk ayarlarına girip görüntüyü istediğin gibi yapabilirsin.
Buna sebep olan program Smart Gesture değilmiş. Asus Splendid Utility adlı, bilgisayarımı ilk aldığımda da olan bir programmış. Onu kaldırınca ekran soluklaşıyor. Sanırım oyunlara girince bu program deaktif oluyor. Bazı oyunlarda bu sorunu yaşamıyorum. Ama CS:GO, H1Z1 ve Payday 2 gibi önemli oyunlarda bu sorunu yaşıyorum. Renk ayarlarını otomatik düzeltebilen bir program mevcut mu?

Ne ayarı ne sistem özellikleri arkadaşlar. Herhangi bir sorun değildir bu, yukarda söylediği gibi Asus'un Splendid Utility programından dolayı böyle oluyor. Göz sağlığı için yada gözünüze göre ekran rengi ayarı vermek için programa girerseniz modları mevcut. İstemiyorsanız da devre dışı bırakabilirsiniz.

Ben Asus marka hiçbir bileşen kullanmıyorum, MSI anakart kullanıyorum. Bunun ile ilgili düzeltici bir program varsa mesaj olarak linkini atar mısın rica etsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı