Oyunlara girince kulaklıktan gelen pıtpıt sesi

Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarda günlük iş yaparken kulaklıktan herhangi bir pıtpıt sesi gelmiyor ama ne zaman oyuna gireyim o zaman pıpıt sesleri başlıyor. Birden fazla kulaklık denedim ama sonuç hala aynı. Format attım yine değişen bir şey olmadı. Sadece oyunlara girince yapıyor.

Sistem özelliklerim:
R5 5600G.
B450M Gaming Plus Max.
DDR4 CL16 3200MHz Corsair RAM.
RTX 3060 Ti.

Son düzenleme:
Merhaba, bilgisayarda günlük iş yaparken kulaklıktan herhangi bir pıtpıt sesi gelmiyor ama ne zaman oyuna gireyim o zaman pıpıt sesleri başlıyor. Birden fazla kulaklık denedim ama sonuç hala aynı. Format attım yine değişen bir şey olmadı. Sadece oyunlara girince yapıyor.

Sistem özelliklerim:
R5 5600G.
B450M Gaming Plus Max.
DDR4 CL16 3200MHz Corsair RAM.
RTX 3060 Ti.

Belki de kulaklığın bass kalitesi ile ilgili olabilir emin değilim.

Ekleme yapayım elimde RX580 vardı onu takıp denedim sisteme herhangi bir ses sorunu olmadı ama bu durumun ekran kartı ile ne alakası var çözemedim.

Problem yaşadığınız ekran kartınızın ve ses kartınızın yazılımlarının güncel olduğundan emin olun, ya da yeniden manuel olarak güncelleyin bir de ondan sonra deneyin.

Yabancı bir forumda ekran kartı yüzünden ses problemleri yaşayan biri sorununu BIOS'ta PCIE seçimini "auto" yerine PCIE3 e manuel olarak alınca çözebilmiş, varsa böyle bir ayar bunu da bir deneyin.

Güç kaynağı olarak ne kullanıyorsunuz?

SHARKOON SHP650 V2 650W 80+

Problem yaşadığınız ekran kartınızın ve ses kartınızın yazılımlarının güncel olduğundan emin olun, ya da yeniden manuel olarak güncelleyin bir de ondan sonra deneyin.

Yabancı bir forumda ekran kartı yüzünden ses problemleri yaşayan biri sorununu BIOS'ta PCIE seçimini "auto" yerine PCIE3 e manuel olarak alınca çözebilmiş, varsa böyle bir ayar bunu da bir deneyin.
aynısını yaptım ama sorun hala devam ediyor

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı