Oyunlara girince sistemden cızırtı geliyor

hkngms1

Hectopat
Arkadaşlar, merhaba.
Oyunlara girince kulaklık takılıysa hem kulaklık, hem de kasa içinden; kulaklık takılı değilken de hem hoparlör, hem de aynı şekilde kasa içinden aşırı derecede cızırtı geliyor. Özellikle lobide bu sesler oldukça fazla. Anakartımı 3 ay önce işlemciyle beraber yeniledim. Kasanın içinden gelen cızırtının anakattan mı, işlemciden mi yoksa ekran kartından mı geldiğini tespit edemiyorum. Ekran kartında coil whine olsa bu sesler kulaklığa veya hoparlöre yansımaz diyorlar, doğru mudur bilmiyorum. Acaba sorunum neden kaynaklı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, merhaba.
Oyunlara girince kulaklık takılıysa hem kulaklık, hem de kasa içinden; kulaklık takılı değilken de hem hoparlör, hem de aynı şekilde kasa içinden aşırı derecede cızırtı geliyor. Özellikle lobide bu sesler oldukça fazla. Anakartımı 3 ay önce işlemciyle beraber yeniledim. Kasanın içinden gelen cızırtının anakattan mı, işlemciden mi yoksa ekran kartından mı geldiğini tespit edemiyorum. Ekran kartında coil whine olsa bu sesler kulaklığa veya hoparlöre yansımaz diyorlar, doğru mudur bilmiyorum. Acaba sorunum neden kaynaklı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Güç kaynağı olabilir ama sadece oyunda diyorsun. Benim güç kaynağından geliyor cızırtı. Dediğin gibi kulaklık takınca da biraz geliyor kulaklıktan da. Ama oyun acmasam bile bilgisayarı açar açmaz başlıyor benimkisi.

Artı -1 Eksi
hocam jack girişlerinin hepsini çıkardım kasadaki cızırtı devam ediyor. Bi arkadaş işlemci fanını çıkar tekrar tak dedi onu deniyeceğim, sorun ekran kartından kaynaklı da değil bana göre.
Dikkatlice dinlerseniz anlayabilirsiniz sanırım. Sorun her yerde olabilir. Ekran kartı, HDD, Sistem fanları, CPU soğutucu vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı