Sistemden cızırtı sesi geliyor

floppar

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar birkaç gün önce yeni bir masaüstü bilgisayar aldım ve anında cızırtı gelmeye başladı ne yapayım gitmedi sürekli arkada cızırtı var ya da bir hareket yaptığım ya, zaman mesela bir yerde geziniyorum mouse tekerleğini aşağı kaydırınca birden yükseliyor sonra duruyor başka bir sorun ise bilgisayarda iki tane kulaklık girişi bulunuyor. Biri çıkış olarak ayarlıyor kulaklığı ancak giriş aygıtını bulamıyor. Diğer girişe taktığım zamanda giriş aygıtını tanımlıyor çıkış aygıtını tanımlamıyor yani genel olarak biri çıkış biri giriş. Bunu nasıl beraber kullanabilirim? İki soruma da yanıt verirseniz sevinirim teşekkürler.

Arkadaşlar birkaç gün önce yeni bir masaüstü bilgisayar aldım ve anında cızırtı gelmeye başladı ne yapayım gitmedi sürekli arkada cızırtı var ya da bir hareket yaptığım ya, zaman mesela bir yerde geziniyorum mouse tekerleğini aşağı kaydırınca birden yükseliyor sonra duruyor.

Hocam kulaklık ya da hoparlörden mi geliyor yoksa kasanın içinden mi?

Coil whine, ekran kartı veya PSU da olur. Bende ekran kartında var ve aynı bu şekil ses yapıyor oyunda veya bazen masaüstünde internette dolaşırken. Sesin çözümü yok maalesef.

Coil whine, ekran kartı veya PSU da olur. Bende ekran kartında var ve aynı bu şekil ses yapıyor oyunda veya bazen masaüstünde internette dolaşırken. Sesin çözümü yok maalesef.
e peki ne yapıcam yani biligisayarı kullanacağım süre boyunca sürekli cızırtı mı duyucam kafayı yicem

Hocam kulaklık ya da hoparlörden mi geliyor yoksa kasanın içinden mi?
kulaklıktan diğer sorumada yanıt verebilirseniz sevinirim

E peki ne yapacağım yani biligisayarı kullanacağım süre boyunca sürekli cızırtı mı duyucam kafayı yiyeceğim

Kulaklıktan diğer sorumada yanıt verebilirseniz sevinirim

Tam çözümünü bilmiyorum ama ben normal kullandımda Dragon Center üstünden PC'yi silent moda alıp kullanıyorum ses kesiliyor ama oyunlarda yük altındayken ara sıra cızırtı yapıyor beni rahatsız etmiyor kulaklık taktığım için.

Geri
Yukarı