Oyunlara ileride yapay zeka ile istenen dillere Türkçe dublaj yapılabilir mi?

ay1kan

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rx 6600 İ7 9700F H310M PRO VDH PLUS 16 GB Ram 240 GB SSD 2 TB Harddisk
İleride yapay zeka ile oyun karekterlerinin kusursuz ses modellerini yapıp yapay zeka ile seslendirip seslerini o modellere dönüştürerek Türkçe dublaj yapılabilir mi? Bu çok daha az masraflı olacaktır. Seslendirmenlere ihtiyaç duyulmayacak, sadece iyi bir mikrofon, oyun karekterlerinin kusursuz ses modelleri, bir de oyundaki konuşmaları kusursuz Türkçeye çevirmek için çevirmen ve ses kayıt programı gerekecektir diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet yapabilir ama hiçbirisinin James McCaffrey'ın yaptığı Max Payne seslendirmesi gibi muhteşem bir etki bırakacağını düşünmüyorum. İnsanlar yapay zekaya gereksiz fazla önem veriyor, otomatik halı dokuma makineleri çıktı diye el dokuma halı sektörü bitmedi hatta daha da kıymete bindi.

Evet yapabilir ama hiçbirisinin james Mccaffrey'ın yaptığı Max Payne seslendirmesi gibi muhteşem bir etki bırakacağını düşünmüyorum. İnsanlar yapay zekaya gereksiz fazla önem veriyor, otomatik halı dokuma makineleri çıktı diye el dokuma halı sektörü bitmedi hatta daha da kıymete bindi.

Haklısınız ama yapay zeka acayip gelişiyor. Bence profesyonel gibi olabilir ileride. Hem masrafıda az olur normal dublaj işine göre.

Düşük seviyedeki oyunlar için muhtemelen yapılmaya başlanmıştır bile, AAA oyunlar için yapılmaz sebebi ise yeterli lokalizasyonun olmaması ve hatasız seslendirme yapmama ihtimali.

Yeni konular

Geri
Yukarı