Oyunlarda 60 FPS'nin 60 FPS Gibi Gelmemesi

RyseTheCrazy

Kilopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, arkadaşlarımla PUBG oynarken 60 FPS'nin sanki 30 FPS'miş gibi geliyor gözüme sizce. Bu neden kaynaklıdır? Video ve yayın izlediğimde o 60 FPS yayın ve videolar bana gayet akıcı geliyor. Monitörüm 60Hz S22C300 1920x1080 bir monitör oyunlarda 60 FPS'yi gayet rahat geçiyorum PUBG'yi very lowda oynuyorum. Ekran kartım GTX 1060, işlemcim ise i7 7700. Sizce bu sorun neden kaynaklı olabilir?

Monitörünüz 60 Hz desteklediği için olabilir. Aynısı bana da oluyordu. Ms'den kaynaklı bir durum da olabilir. BIOS güncel mi? Oyundan kaynaklı bir durum da olabilir. V-Sync de açın.

Vsync kapalı ise manevralarda ekranda yırtılmalar oluşur. Aktif tutmanızı tavsiye ederim.

PUBG gibi bir oyunu Very Low ayarlarda oynamanı hiç tavsiye etmiyorum. Güçlü kartlarda düşük ayarlarda oynandığında oyun donuyor gibi oluyor drop falan giriyor. Tek tek deneyerek GTX 1060 için en uygun ayarları yaptım. Aylardır kullandığım ayarlar bunlar. Ayarları aşağıda paylaşıyorum. Görüş uzaklığını kafana göre ayarlayabilirsin. Birde böyle yapıp dene bakalım ne olacak.
ayar.jpg

PUBG gibi bir oyunu Very Low ayarlarda oynamanı hiç tavsiye etmiyorum. Güçlü kartlarda düşük ayarlarda oynandığında oyun donuyor gibi oluyor drop falan giriyor. Tek tek deneyerek GTX 1060 için en uygun ayarları yaptım. Aylardır kullandığım ayarlar bunlar. Ayarları aşağıda paylaşıyorum. Görüş uzaklığını kafana göre ayarlayabilirsin. Birde böyle yapıp dene bakalım ne olacak.
Eki Görüntüle 290105
Çok teşekkür ederim deneyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörünüz 60 Hz desteklediği için olabilir. Aynısı bana da oluyordu. Ms'den kaynaklı bir durum da olabilir. BIOS güncel mi? Oyundan kaynaklı bir durum da olabilir. V-Sync de açın.
Monitörüm 60 Hz destekliyor V-Synci açınca haliyle mouse gecikmesi oluyor o yüzden V-Sync kullanmıyorum. fakat birşey soracağım BIOS'un güncel olduğunu nasıl anlayabilirim ve değilse nasıl güncelleyebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar bir şeyi daha söylemeyi unuttum ben Aktif dönüştürücü kullanıyorum yani Monitörüm biraz eski olduğu için VGA to HDMI kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı